ІЧ-градусник, як обрати та правильно користуватись вдома

    При всіх перевагах класичних контактних термометрів існують завдання, які неможливо вирішити за їх допомогою. Зокрема, молоді батьки часто стикаються з ситуацією, коли необхідно дізнатися температуру у малюка, але при цьому важливо не турбувати дитину. В цьому випадку безконтактні термометри дозволять зробити виміри навіть під час сну. Завдяки такому підходу, батьки зможуть швидко і без зайвих складнощів переконатися, що температура у дитини спала або, навпаки, потрібно прийняти жарознижуючий засіб.

    Принцип роботи

    Головним елементом інфрачервоного термометра є чутливий сенсор. Цей датчик дозволяє з високою точністю виміряти природне інфрачервоне випромінювання тіла людини. Залежно від інтенсивності цього випромінювання, пристрій розраховує конкретну температуру об’єкта і виводить отримані дані на екран. Завдяки швидкому отриманню достовірних результатів вимірювань, ІЧ-термометри затребувані у різних ситуаціях:

    • коли необхідно оперативно отримати інформацію про стан пацієнта;
    • швидко діагностувати підвищену або знижену температуру;
    • проконтролювати ефективність жарознижуючих засобів.

    Цікаво, що цей пристрій можна використовувати навіть для вимірювання температури середовища та рідини, наприклад, щоб дізнатися t дитячого харчування, або води у чашці.

    Види ІЧ-термометрів

    Інфрачервоні термометри вміють зчитувати дані про інтенсивність випромінювання тіла людини від двох місць: лобно-скроневої частки і барабанної перетинки. Саме за цією ознакою пристрої діляться на дві групи:

    • лобові термометри. Цей універсальний пристрій підходить для вимірювання температури у людей будь-якого віку. Деякими моделями досить торкнутися до лоба у районі скроні і через кілька секунд на екрані з’являться точні дані. На сьогодні споживачам доступні і повністю безконтактні термометри, які часто характеризуються порівняно високою похибкою – 0,3–0,5 °C.
    • вушні термометри. Цей пристрій менш підходящий для немовлят, оскільки вимірювання температури передбачає введення у вухо чутливого датчика. Після ввімкнення інфрачервоного термометра, та направлення на барабанну перетинку (для цього сенсора потрібно буквально кілька секунд) пристрій відобразить на екрані інформацію про рівень теплового випромінювання тіла. Слід враховувати, що при запаленні середнього вуха вушні ІЧ-термометри не дають точних результатів.

    У контактних моделях інфрачервоних термометрів використовуються змінні м’які насадки. Це дозволяє просто і ефективно вирішити питання дезінфекції та гігієни.

    В останні роки велику популярність набираюсь так званні безконтактні прилади.

    Головні особливості ІЧ-термометра:

    • виконує функції, аналогічні електронному градуснику. У деяких моделях є вбудована пам’ять та звукові сигнали. Після вимірювання прилад автоматично відключається;
    • мінімальна тривалість отримання результату – всього від 5 до 30 секунд;
    • можна окремо купити змінні наконечники, які дозволяють вирішити питання з гігієнічними нормами при вимірюванні температури у різних людей;
    • це найкращий пристрій для малюків. Найсучасніші моделі вимірюють температуру безконтактно.

    Рекомендації щодо використання термометрів з ІЧ-функцією

    Інфрачервоні термометри не містять ртуті і вимірюють температуру практично миттєво. Їх не потрібно тримати під пахвою і чекати. Точність висока, результати відображаються великими цифрами на дисплеї. Крім цього, такий пристрій має наступні переваги:

    • зручний. Термометр для вимірювання температури не потурбує людину навіть під час сну;
    • недорогий. Купити термометр на сайті https://fmf.com.ua/termometry може дозволити собі будь-яка людина;
    • безпечний. Якщо ви випадково його упустите, не буде ні дрібних осколків скла, ні токсичної ртуті;
    • функціональний. Є моделі з пам’яттю, звуковою індикацією, перевіркою точності і іншими корисними можливостями.

    Електронний термометр для тіла незамінний для сім’ї з дітьми і для людей похилого віку. Це корисний і потрібний подарунок.

    Важливо пам’ятати! Фахівці не рекомендують фіксувати температуру тіла у дітей в стані плачу або крику. Пристрій працює від вбудованих батарейок або від акумулятора. Звичайно, при використанні такого приладу можуть бути похибки вимірювання – від 0,3 до 0,5 градуса. При використанні пристрою з контактним способом вимірювання, необхідно попередньо дезінфікувати змінний наконечник.

    Перш ніж купити термометр, слід порівняти кілька моделей, проконсультуватися з менеджерами, почитати відгуки, подивитися відео та обирати, орієнтуючись на критерії, які мають першочергове значення.

    Поділись


    Новини партнерів