Які вітаміни потрібні для збереження здоров’я волосся

    Багато хто списує проблеми з волоссям на зовнішні чинники. Сухе і ламке волосся? Винне сухе повітря і щоденні укладання феном. Лупа? Напевно, шампунь не підходить. Волосся залишається на гребінці і подушці? Нічого не поробиш, сезонне явище. Але волосся — це один з індикаторів загального стану організму, і проблеми з ними часто пов’язані з загальним функціонуванням органів і систем. Коли косметичні засоби не справляються, варто задуматися, а чи достатньо волоссю вітамінів?

    Принцип роботи вітамінів для росту волосся

    Спеціалізовані вітамінно-мінеральні комплекси (ВМК) для росту волосся забезпечують організм речовинами, необхідними для того, щоб волосся було густим і красивими. З більш детальною інформацією про пігулки можна ознайомитися на https://apteka-ds.com.ua/catalog/vitaminy/vitaminy-dlya-zhinok, але майже в усіх лікарських засобах містяться наступні компоненти:

    1. Вітаміни групи B, а саме B6, фолієва і пантотенова кислота – головне тріо для міцного і здорового волосся, а також і попередження виникнення ранньої сивини. Вітаміни групи B, а саме піридоксин (B6), біотин (В7), кобаламін (В12), фолієва (В9) і пантотенова кислоти (В5) – запорука вашого міцного і здорового волосся. Вітаміни групи В захищають шкіру голови, попереджуютьрозвиток дерматитів і діатезів, а їх дефіцит — одна з причин появи лупи.

    2. Вітамін А сприяє поліпшенню регенерації тканин, у тому числі, волосяних цибулин. Допомагає позбутися від лущення.

    3. Мідь допомагає уникнути кисневого голодування, зміцнює стінки судин. Поява ранньої сивини — один з ймовірних ознак нестачі міді.

    4. Цинк покращує регенерацію шкіри, сприяє росту волосся, бере участь в засвоєнні вітаміну А.

    5. Риб’ячий жир (або більш очищена його фракція Омега 3) нормалізує роботу сальних залоз, відновлює здорову структуру волосяного стрижня, зміцнює і підвищує живлення волосяних цибулин, повертає блиск і пружність волоссю.

    6. Колаген (різновид білка) є ключовим компонентом практично всіх тканин організму. Він так само необхідний для волосся. Його нестача призводить до зниження еластичності і підвищенню ламкості.

    7. Вітамін С сприяє кращому засвоєнню колагену. Зміцнює стінки кровоносних судин. Сприятливо впливає на шкіру (в тому числі шкіру голови), бере участь в обмінних процесах (зокрема в обміні заліза).

    Більшість виробників з обережності рекомендують курс прийому вітамінно-мінеральних комплексів тривалістю в 30 днів. При діфіциті вітамінів і мікроелементів лікар може рекомендувати тривалий прийом дієтичних добавок, наприклад протягом 3 місяців.

    Отже, вітаміни для волосся здатні підтримати організм в ситуаціях, коли ріст волосся порушений через стреси, захворювань та інші стани, що викликають підвищену потребу у вітамінах і мінералах. Вони малоефективні при андрогенній алопеції – в цьому випадку необхідна спеціальна терапія, спрямована на зменшення чутливості до тестостерону; хронічних запальних захворюваннях шкіри голови, коли в першу чергу потрібно лікувати причини запалення і тільки потім застосовувати вітаміни, що стимулюють ріст волосся.

    Рецензент:

    Ольга Летнянчік, лікар, медичний блогер.

    У 2003 році закінчила Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, отримала кваліфікацію лікаря.

    Поділись


    Новини партнерів