Як визначити якість побутової хімії в домашніх умовах: міфи та реальність

    Обираючи товари в магазині, ми, перш за все, керуємося критеріями: якість-ціна. Але реклама робить свою справую. Люди купують брендові товари, якість яких не завжди відповідає дійсності. Результат використання таких значкових товарів різний. Добре, якщо звичайний миючий засіб чи пральний порошок не справився з завданням і не видалив брудну пляму. Гірше, коли при контакті зі шкірою, тканинами побутова хімія викликала алергічну реакцію, що негативно позначається на фізичному стані людини.

    Звісно, існують стандарти якості, якими має керуватися виробник товарів побутового значення. Але корумповану систему не подолати. Для перевірки якості товару і відповідності його сертифікату можна звернутися до лабораторії. Але такі лабораторії вимагають плати за свої послуги. Тому пропонуємо дієві способи, як в домашніх умовах перевірити якість побутової хімії. При цьому ми розділимо побутову хімію на декілька категорій: пральні порошки, засоби для очищення посуду, мила, шампуні та гелі для душу.

    Визначаємо якість прального порошку

    Українська побутова хімія, європейські пральні порошки представлені на полицях наших магазинів. Щоб визначити якість прального порошку в домашніх умовах варто звернутися до такого способу:

    • Набираємо 1/2 склянки теплої води. Добавляємо в неї ¼ чайної ложки прального порошку та дві каплі зеленки. Якщо вода швидко стала безбарвною, то порошок високої якості.
    • Варимо куряче яйце. Шматочок білка опускаємо у стакан води з розчиненою столовою ложкою прального порошку. Якщо білок залишився пружний і початкової консистенції, то порошок низької якості. Якщо став м’який та почав розчинятися, то пральний засіб високої якості.

    Це самі прості та зручні способи перевірки прального порошку, які не потребують фінансових затрат.

    Визначаємо якість миючого засобу

    Найчастіше якість миючих засобів для посуду перевіряють наступним чином: купують декілька продуктів і перевіряють кількість вимитого посуду. Але це досить затратна процедура. Тому звернемося до хімії – науки, яка вирішує багато проблем в області перевірки якості товарів. Провести експеримент з миючим засобом у домашніх умовах можна наступним чином.

    • Беремо мокру губку і наносимо на неї миючий засіб. Зверху капаємо перекис водню. Губка повинна пінитися. Перекис слугує каталізатором. Якщо губка не піниться, то якість засобу низька. Якщо піни достатньо, то якість продукту висока.

    Також можна провести це й же дослід зі склянкою води. Необхідно змішати воду, миючий засіб і перекис. Розмішуємо розчин і дивимося на висоту піни, що утворилась. Чим вища піна, тим якісніший товар.

    Визначаємо якість мила, шампуню та гелю для душу

    Основне завдання мила – розчеплення бруду та жиру. При цьому останній показник має розщеплюватися в межах норми. PH мила, гелю для душу чи шампуню не має перевищувати норму в діапазоні 7 до 10. Для того, щоб визначити цей показник, достатньо придбати лакмусові смужки. Вони реалізуються в інтернет-магазинах, аптеках та канцелярських магазинах. Далі експеримент має проводитися наступним чином:

    • В теплій воді розчиняємо гель, шампунь, мило. Мило потрібно за допомогою щітки або кісточки намилити. Піну змішати з водою.
    • Опускаємо смужку в воду.
    • На упаковці зі смужками буде показник кислотності. Дивимося, який PH розчину. Якщо кислотність висока, то такий засіб шкідливий для вашого здоров’я і його варто замінити на інший.

    Необхідно зазначити, що набір лакмусових смужок реалізується за ціною від 40 до 200 грн. При цьому набору вистачить для багаторазового використання.

    Такими чином, використовуючи вищеописані методи тестування побутової хімії, ви можете легко і з мінімальними затратами визначити якість продукту і купили лише ті товари, які будуть відповідати критерію якість-ціна.

    Поділись


    Новини партнерів