Як розпізнати кір у дитини

    Одна з найпідступніших вірусних хвороб – це кір. Головна небезпека полягає у його швидкому поширенні повітряним шляхом, відсутності спеціального лікування та важких ускладненнях. У захворювання специфічні симптоми, і діагностувати його буває надзвичайно важко.

    Як виявити кір?

    Коли дитину вражає вірус, що викликає цю хворобу, мама може навіть не здогадуватись про це або сплутати кір зі звичайною застудою. Симптомів немає протягом тривалого інкубаційного періоду від 6 до 21 дня, а коли вони з’являються, то важко встановити, що дитина страждає саме від кору. При цьому вона вже небезпечна для оточуючих.

    Симптоматика хвороби наступна.

    • Стійка висока температура, що сягає 38-40°C та не спадає до тижня.
    • Проблеми зі сном та капризування.
    • Нежить.
    • Сухий кашель, схожий на гавкання.
    • Кон’юнктивіт.
    • Головний біль.
    • Блювання, пронос, відсутність апетиту.

    Увага! Головний симптом.  Перелічені ознаки можуть свідчити не тільки про кір, але й про інші хвороби (ГРВІ або алергію). Єдина його стовідсоткова ознака – це специфічний висип на слизовій рота, що з’являється на другий-третій день після зараження. Він має вигляд плям білого кольору с червоною каймою.

    Висипка розповсюджується і через чотири-п’ять днів з’являється на обличчі та голові. Дрібні пухирці та цятки можуть об’єднуватись, утворюючи великі плями. Далі відбувається розповсюдження сипу на інші частини тіла.

    Контакт з хворою дитиною може бути небезпечний за 5 діб до появи висипу і ще 4 дні після цього.

    У деяких випадках кір має нетиповий перебіг, і діагностувати його ще важче. Якщо є якісь сумніви, проводиться диференційна діагностика.

    Наслідки кору

    У хворих на кір можуть з’явитись проблеми з легенями, травною та нервовою системами, запалення мозку, пневмонія та інші ускладнення.

    Профілактика

    Сьогодні відсутні специфічні медпрепарати проти кору, і лікування полягає у знятті його симптомів та укріпленні імунітету. Тому важливо вживати заходів с попередження хвороби. Єдиний дієвий профілактичний захід – це щеплення.

    Якщо більшість населення в країні вакцинована від кору, ризику захворіти на нього практично немає. В Україні процедура проводиться двічі: у 12-місячному та 6-річному віці.

    На допомогу мамам

    Популярна в Україні торговельна компанія EVA відкрила віртуальний клуб «Щаслива мама», участь в якому дає можливість купувати у магазинах мережі з економією завдяки програмі лояльності. Крім того, на сайті клубу можна спілкуватись с іншими мамами, брати участь у конкурсах та майстер-класах, дізнатись ще більше про кір симптоми у дітей, запобігання хворобі, а також багато інших корисних та цікавих речей.

    Поділись


    Новини партнерів