Як придбати земельну ділянку в кредит?

    Придбання землі – водночас приємний та відповідальний крок. З одного боку, це капітал, який можна перетворити на актив або реалізувати в майбутньому за більш привабливою вартістю, а також використовувати як заставу для отримання солідних позик. З іншого боку, йдеться про купівлю досить дорогої нерухомості. І в разі дозрівання вигідної угоди у майбутнього землевласника може не бути повної суми.

    Аби придбати ділянку, не маючи в розпорядженні потрібної суми, можна взяти кредит. При цьому у клієнта є вибір із двох варіантів:

    • Оформити цільову позику – іпотеку.
    • Отримати споживчу позику.

    У кожного з цих варіантів є переваги та недоліки. І щоб краще розібратися в них, нижче ми розглянемо основні плюси й мінуси даних типів кредитів.

    Іпотека

    Кредити цієї категорії призначені саме для купівлі нерухомості. Вони цільові. Серед явних переваг іпотеки, у порівнянні зі споживчою позикою:

    • Значна сума.
    • Невисока відсоткова ставка.
    • Тривалий період кредитування.

    Суми іпотечних контрактів можуть обчислюватися сотнями тисяч та навіть мільйонами гривень. При цьому термін їх дії вимірюється роками, десятиліттями. В таких умовах банк отримує гідний прибуток: власне кажучи, він надає позичальнику велику суму під відсотки на довгий період. І тому ставка за іпотекою, як правило, значно нижча, ніж за споживчою позикою.

    Якщо ж говорити про недоліки, то вони також є. По-перше, позика цільова. А це означає, що кредитні гроші можна витрачати на купівлю нерухомості, причому конкретного об’єкта, що вказується у договорі. По-друге, аби виконати всі вимоги банку, покупцеві доведеться збирати безліч документів, довідок, підписів. Та й не кожна ділянка буде схвалена експертами.

    По-третє, до більшості іпотек застосовується ануїтетна схема погашення заборгованості. А це означає, що клієнт у перші роки виплачує переважно відсотки, і лише потім – тіло кредиту. Такий підхід «прив’язує» позичальника до договору – йому невигідно рефінансувати заборгованість в іншому банку, навіть якщо з’являється пропозиція зі ставкою нижче (адже доведеться знову сплачувати відсотки на практично непогашене тіло позики).

    Споживча позика

    Кредити готівкою цієї категорії – своєрідний зворотний бік медалі попередньої. Суми споживчих позик набагато нижчі, ніж іпотечних. Терміни кредитування також помітно коротші. Та й відсоткова ставка на порядок вища. Проте відсутнє цільове призначення. І тому позичальник може витратити гроші на свій розсуд, ні перед ким не звітуючи. Також не потрібно збирати безліч довідок та інших документів, адже плановий об’єкт купівлі ніяк не фігурує в кредитному договорі.

    Який варіант вибрати: оформити іпотеку або споживчу позику? Відповідь на це питання – індивідуальна у кожній конкретній ситуації. Якщо ліквідна ділянка, забезпечена повним пакетом документів, задовольняє всім іпотечним вимогам і дорого коштує, можна оформити цільовий кредит. А коли на руках є левова частка від суми, й потрібно лише її доповнити «тут і зараз», аби не втратити вигідну угоду, оптимальним рішенням стає споживча позика.

    Якщо вам потрібна позика готівкою або на картку до 500 000 гривень, її можна оформити у Банку Кредит Дніпро. Такі великі позики для населення не доступні практично в жодному іншому банку України. До того ж Банк Кредит Дніпро видає позики терміном 12-60 місяців, а реальна ставка стартує з позначки «від 65% річних».

    Поділись


    Новини партнерів