Бажання дотримуватись здорового харчування та споживати смачну їжу легко здійснити, якщо придбати каструлю особливої конструкції. Скороварка – ідеальний посуд для тих, хто цінує час та відмовляється споживати напівфабрикати. Вона дозволяє швидко готувати, тому щодня навіть на сніданок можна смакувати різноманітні корисні страви. Дізнайтесь, як вибрати скороварку та правильно користуватися нею.
Особливості конструкції
Ззовні скороварка схожа на звичайну каструлю. Водночас відрізняється від неї наявністю герметичної кришки з регулятором тиску. Всередині каструлі температура кипіння води під час приготування їжі збільшується. Як тільки тиск досягне максимального показника, випускний клапан відкривається та випускає пар. Такий принцип роботи дозволяє підтримувати всередині каструлі постійну температуру.
Скороварка вміє готувати на пару, варити, тушкувати і навіть стерилізувати. Продукти не втрачають вітаміни й корисні мікроелементи. Вони не окислюються, тому зберігають яскраві кольори.
Різновиди
Існує два різновиди скороварок: електрична й та, що встановлюється на плиту.
Електричний пристрій має розширений функціонал. Він може замінити йогуртницю, мультиварку та пароварку. Пристрій працює в автоматичному режимі, вимикається без додаткового втручання після завершення процесу приготування їжі.
Електрична скороварка обладнана таймером затримки старту. Корисні страви будуть готові в запрограмований час.
Якщо ви віддаєте перевагу більш потужному пристрою, тоді обирайте механічну скороварку. Вона швидше досягає більш високої температури і тиску, ніж електричний різновид.
Професійним кухарям більше сподобається також механічна скороварка. Якщо ви обираєте подарунок для літньої людини, тоді зверніть увагу на електричну модель.
Правила користування
Правила користування скороваркою неважкі. Достатньо прислухатись до таких порад та розпочати готувати власні кулінарні шедеври:
-
До скороварки доливайте воду в тій кількості, скільки рідини хочете отримати на виході, тому що випаровування у зв’язку з герметичною конструкцією практично дорівнює нулю.
-
Ємність пристрою заповнюйте не більш ніж на 2/3 її обсягу.
-
Під час приготування продуктів, які мають властивості розбухати, воду наливайте не більше половини від загального об’єму.
-
Якщо в процесі приготування виникає необхідність додавати до скороварки продукти, спочатку зніміть її з вогню, поставте каструлю в холодну воду, скиньте пару, а вже після цього відкрийте кришку.
-
Ні в якому разі не готуйте в скороварці страви з продуктів, які провокують утворення рясної піни.
-
Додавайте мінімальну кількість масла.
-
Після завершення процесу приготування скороварку вимийте та залиште у відкритому вигляді просохнути на повітрі.
-
Якщо готували рибу, додайте до скороварки воду з оцтом та закип’ятіть, щоб усунути неприємний запах.
Дотримання правил користування забезпечує тривалу якісну експлуатацію скороварки.