Чим корисна бальнеотерапія?

    Термін бальнеотерапія походить від латинського слова balneum, що означає ванна. Ще в давнину вважали, що вода не тільки оздоровлює тіло, але й очищає душу. Сьогодні лікувальні властивості води використовують у гідротерапії та бальнеотерапії. У першому випадку застосовується корисна вода, а в другому – мінеральна, яка багата інгредієнтами, що впливають на здоров’я та красу. Святий Шарбель санаторій запропонує вам пройти бальнеотерапію для максимального оздоровлення.

    Вона передбачає різні способи лікування водами, цілющі властивості яких відомі століттями. Бальнеотерапія допомагає тим, хто страждає на захворювання суглобів, ревматизм, біль у спині, невралгію, ожиріння, діабет, шкірні недуги, а також втому чи стрес.

    Що саме включає бальнеотерапія?

    До бальнеотерапії належить питне лікування на основі мінеральних цілющих вод. Деякі з них мають сечогінну дію та застосовуються для ниркових каменів, деякі – корисні в лікуванні печінки та жовчних проток, вони знижують рівень цукру та зменшують печію.

    Також використовується інгаляція, за допомогою якої можна вилікувати захворювання, пов’язані з дихальною системою. Однак найпопулярнішою частиною бальнеотерапії є ванни. Для цього використовуються вуглекислота, сульфід і сірководень, радій і розсіл.

    Якщо ви бажаєте відчути позитивний ефект від бальнеотерапії, радимо зупинитися в санаторії, який на цьому спеціалізується. На сайті для вас є безліч вигідних пропозицій: https://vsesanatorii.com/ua/sanatori-morshyna.

    Якими можуть бути ванни?

    • Ванна з вуглекислотою

    Вона містить вуглекислий газ і покращує мікроциркуляцію. Тому показання до її використання включають серцево-судинні захворювання (атеросклероз, серцевий невроз, не дуже розвинена гіпертензія), захворювання периферичних судин, а також ревматичні захворювання та ожиріння.

    Ванни з вуглекислотою регулюють рівень цукру в крові, саме тому їх рекомендують людям із діабетом. Процедуру призначає лікар, вона триває близько 5-10 хвилин і проводиться, як правило, тричі на тиждень. Протипоказаннями до застосування таких ванн є серйозні хвороби дихання та кровообігу (нестабільна ішемічна хвороба, проблеми зі згортанням крові).

    • Соляна ванна

    Під час неї використовуються хлоридні води натрію (вони часто містять іони калію, магнію, кальцію, йоду чи брому). Вона покращує кровопостачання, стимулює обмін речовин, а також знижує збудливість сенсорних і рухових нервів. Завдяки своїм властивостям така ванна приносить чудові результати при остеоартриті, хронічному синуситі, шкірних захворюваннях, вегетативних неврозах, ожирінні тощо.

    Процедура триває близько 10 хвилин, при кожному наступному лікуванні цей час може бути продовжений (максимум до 20 хвилин). Зазвичай такі ванни приймають тричі на тиждень, а серія включає 10 процедур. Протипоказаннями є насамперед нестабільна ішемічна хвороба з ангіною, стани після інфаркту, виражена недостатність кровообігу та рак.

    Бальнеотерапія для поліпшення настрою

    Ванни, які застосовуються в бальнеотерапії, мають ще дві переваги: вони покращують загальний імунітет організму та дарують тілу повноцінний релакс. Це не просто спосіб зміцнити здоров’я, а й можливість позбутися втоми, виснаження та надмірного стресу. Ванни заспокоюють, розслабляють і покращують настрій. Поїздка до санаторію допоможе вам переконатися в цьому на власному досвіді.

    Поділись


    Новини партнерів