Біографія експерта з митної та податкової політики Мирослава Продана

  Мирослав Продан, який очолював фіскальну службу України у 2016-2018 рр., Народився 8 жовтня 1979 г. Він ріс у Вінницькій області, в невеликому селі Кукавка. А свою першу вищу освіту за спеціальністю “економіка підприємств” отримав у 2003 році, закінчивши Рівненський інститут слов’янознавства. Пізніше Мирослав Продан отримав диплом спеціаліста в Університеті Державної фіскальної служби, стартував кар’єру в комерційних структурах і податкових органах. Третю вищу освіту експерт здобув в Одеському регіональному інституті державного управління. Ставши магістром державного управління, він обійняв посаду виконуючого обов’язки Голови Державної фіскальної служби, а трохи пізніше і очолив цю службу.

  Робота у ДФС

  За час свого перебування на посаді в.о. ДФС, Мирослав Продан зміг домогтися серйозних успіхів. Зокрема, його команда змогла реалізувати Електронний реєстр відшкодування ПДВ для автоматизації контролю формування податкових зобов’язань. Перевірки, довідки та ряд інших послуг, якими можуть скористатися фізичні особи-платники, були переведені онлайн. А декларації почали оформляти за принципом «Єдиного вікна».

  Ще одним гучним досягненням команди Мирослава Продана став проект e-Receipt. Підприємцям дозволили користуватися сучасними гаджетами: ноутбуками, смартфонами, планшетами, відмовившись від традиційних РРО. Впровадження цього проекту спростило ведення обліку, полегшило роботу підприємців, знизило ряд витрат на експлуатацію та обслуговування техніки.

  Одним з актуальних питань роботи ДФС довгий час була боротьба з контрабандою. Тут Продан теж досяг хороших результатів. Через систему Prozorro було закуплено 10 перших скануючих систем. Так, завдяки контролю всіх пропускних пунктів, огляду кожної фури, занесенню їх фотографій в бази, вдалося скоротити обсяги незаконного експорту лісу-кругляка. Саме ця історія стала причиною відкриття справи про незаконне збагачення Продана. НБУ закрив його, не знайшовши доказів. Проте, час уже було упущено, і винні у вивезенні лісу так і не отримали покарання.

  За час каденції Мирослава Продана у фіскальній службі відбулися революційні зміни: на митниці в повну силу запрацювала система «єдиного вікна», впровадили електронну систему відшкодування ПДВ, запустили розробку проекту e-Receipt і процес закупівлі стаціонарних скануючих систем для десяти найбільших пропускних пунктів. https://www.miroslav-prodan.com.ua

  Поділись


  Новини партнерів