Хто не хоче зберегти ясність розуму до похилого віку? Це цілком можливо, якщо регулярно «вправляти» мозок і забезпечити йому правильну дієту. Перш за все виключіть з раціону ці сім продуктів.
Ковбаси та копченості
Оброблені тваринні білки порушують роботу нервової системи, тому варто уникати ковбасних виробів або хоча б звести їх споживання до мінімуму. Краще включіть в раціон корисні протеїни, такі як риба, молочні продукти, горіхи – і ваш мозок відповість на це справною роботою.
Смажена їжа
Як правило, такі продукти містять занадто багато хімічних добавок, підсилювачів смаку та консервантів, які погано впливають на роботу мозку. А ще вони смажаться у великій кількості шкідливої олії – соняшникової або ріпакової, які поступово руйнують нервову систему. Куди корисніше готувати їжу на грилі, запікати або тушкувати і додавати до неї при бажанні корисні олії: оливкову, лляну, гарбузову.
Солодке
Якщо ви думаєте, що будь-який солодке покращує роботу мозку, тоді ми йдемо до вас з важливою інформацією! Зловживання продуктами з високим вмістом сахарози і фруктози насправді шкідливо для мозку. Так, солодке стимулює короткочасне підвищення активності, але в довгостроковій перспективі воно викликає запальні процеси, що призводить до зниження когнітивних функцій.
Цукрозамінники
Виявляється, не тільки цукор, а й цукрозамінники заслужили погану славу у фахівців з досліджень головного мозку. При тривалому використанні штучні підсолоджувачі викликають зниження концентрації уваги і здатності засвоювати інформацію.
Трансжири
Продукти з додаванням трансжирів – найлютіші вороги нашого організму. Вони викликають підвищення рівня «поганого» холестерину, проблеми з серцем і збої обміну речовин. Але і наш мозок теж страждає від трансжирів. Зловживання такою їжею збільшує ризик хвороби Альцгеймера через руйнування судин головного мозку. Чи вартує короткочасне задоволення від шкідливої їжі таких наслідків?
Алкоголь
Вживання алкогольних напоїв негативно позначається на стані не тільки печінки, але й нервової системи. Воно заважає нам адекватно мислити і оцінювати обстановку, погіршує пам’ять і «розгойдує» настрій. Дослідження говорять про те, що алкоголь руйнує клітини мозку, звичайно, все залежить від кількості випитого і сприйнятливості вашого організму, але все ж ризикувати не варто.
Фастфуд
Продукти швидкого харчування містять багато насичених жирів, простих вуглеводів, цукру і солі – все це компоненти відомі згубним впливом на клітини мозку. Дослідження підтвердили, що споживання фастфуду змінює хімічний склад мозку, може спричинити тривожність і дратівливість, погіршити когнітивні функції і пам’ять.