Хто і чому вирішив зірвати концерт Ірини Білик у Львові?

У понеділок, 26 лютого, стало відомо про наміри львівських активістів організації ОУН пікетувати концерт народної артистки України Ірини Білик, запланований у стінах міського Оперного театру на 6 березня.

До концерту залишився всього тиждень і практично всі квитки уже розпродано, що говорить про прийдешній аншлаг. Разом з цим ні відмова від гастролей у Росії, ні регулярна допомога українським військовим, ні помітно ширший асортимент україномовних пісень не стали аргументами для радикально налаштованих активістів.

Хто і чому вирішив перешкодити співачці виступити в Львові, розбирався “Обозреватель”.

Чим обурені так звані активісти?

Після того, як координатор організації ОУН Антон Петрівський заявив про намір привести активістів під будівлю Оперного театру, менеджмент артистки зібрав тематичну прес-конференцію. Зустріч із журналістами відбулася у середу, 28 лютого в Прес-клубі Львова, в рамках якої представник співачки Олег Збаращук охоче відповів на питання низки українських ЗМІ і прокоментував озвучені націоналістами претензії.

“У Іри є офіційний чоловік Аслан Ахмадов, який є громадянином РФ. Так вийшло, як і у багатьох десятків або сотень тисяч українців, що вони виховують спільного сина. Звичайно, Аслан періодично прилітає до Іри в Київ, Іра час від часу відвідує чоловіка у Москві. Їхній шлюб був оформлений у Києві, про це говорить штамп у паспорті. Влітку Іра з чоловіком була на концерті Філіпа Кіркорова, сиділа в 49 ряду, на 38 місці як глядач”, – розповів Збаращук.

При цьому менеджер зробив акцент на розумінні артисткою відповідальності, яка покладається на неї як на публічну особу. Збаращук зізнався, що постійно отримує дзвінки з Росії із запрошеннями для Білик відвідати той чи інший телевізійний канал, дати інтерв’ю або виступити з концертом. Варто врахувати той факт, що подібних випадків з 2014 року зафіксовано не було.

“Саме тому влітку 2017 року вона не виступила на сцені з Кіркоровим, хоча він дуже її про це просив”, – додав він.

Волонтерська діяльність та допомога військовим

“Чому взагалі так відбувається у нашій країні, коли від людей вимагають сказати щось? Якщо Ірина Білик не їздила з концертами ні в Росію, ні в Крим, чому вона повинна це спростовувати? На моїй совісті і совісті моєї команди 244 автомобіля, відправлених у зону АТО, називайте це як хочете, це війна. Ми б із задоволенням цим не займалися, але чому ніхто не замислюється, на чиї гроші куплено ці автомобілі? Чому деякі люди скромно кожен день допомагають нашій армії, роблять це не для понтів, не для преси, а потім хтось щось вимагає доводити?” – звернувся до активістів український волонтер Юрій Тира, який допомагає українським військовим разом з Іриною Білик, Студією “95 Квартал” та іншими артистами-волонтерами.

Нещодавно на особистій сторінці в Facebook Ірина Білик звернулася до своїх фанів з вдячністю за допомогу дітям, чиї батьки загинули в зоні АТО. Як виявилося, прийшовши на концерти всеукраїнського туру артистки, кожен слухач автоматично допомагає зібрати кошти і підтримати маленьких українців.

“Наш підрозділ існує виключно завдяки волонтерській діяльності. Тільки деякі люди роблять це для Facebook, а інші, тому що розуміють, що це потрібно. Це я до того, що концерт Ірини Білик у Львові хочуть заблокувати. Дивна ситуація. Блокування людей, які налаштовані на нашу перемогу, які нам допомагають… Виходить, ми самі їх відштовхуємо. Буквально днями я у Іри запитав, чому вона ніде не публікує фото, як їздить до госпіталів, до поранених. Вона подивилася на мене як на ідіота”, – розповів у своєму відеозверненні з Авдіївки український боєць з позивним “Санта”, командир окремого однойменного підрозділу.

Чи єдині в своєму ставленні до співачки активісти Львова

У своєму коментарі “Обозревателю” Антон Петрівський згадав, що Оперний театр готові пікетувати не тільки члени ОУН.

“Не одна організація проти того, щоб Білик давала концерти, якщо вона не виконає наші вимоги. Просто я один з тих, хто ретранслює думку інших”, – зазначив активіст.

З метою поцікавитися ставленням до заявленого концерту Білик у Львові, “Обозреватель” зв’язався із керівниками міських представництв “Національного корпусу” і “Правого сектора”. Як виявилося, в обох організаціях про концерт знають. І що найцікавіше, вивчивши всю доступну про артистку інформацію, не мають нічого проти.

“Національний корпус Львівщини до цього відношення не має і блокувати концерт або пікетувати Оперний театр ми не будемо. До співачки дійсно було суперечливе ставлення, після оголошення її концерту у Львові ми для себе ситуацію вивчили, побачили її проукраїнську позицію і наша вимога – озвучити цю позицію публічно – була виконана. Олег же від її імені говорив на прес-конференції. Зрозумійте, ми не однобоко блокуємо ті чи інші заходи у Львові, ми хочемо підняти свідомість тих артистів, які в певний момент мали необережність вчинити неправильно. Якщо вони це розуміють, озвучують і далі допомагають українській справі, як в цій ситуації, то всі питання до таких артистів знімаються”, – наголосив начальник штабу Національного корпусу у Львові Святослав Сірий.

Не знайшли питань до співачки і в “Правому секторі”.

“Правий сектор” до цього відношення не має. Мені здається, немає нічого такого, коли людині пропонують публічно висловити свою позицію. Для людини з правильною громадянською позицією це ніколи не буде проблемою. Що стосується Ірини Білик, вчора відбулася прес-конференція з її менеджером, на якій була озвучена позиція співачки. У цій ситуації я не бачу ніяких проблем”, – додав керівник Правого сектора Львівщини Тарас (Хаммер) Бобанич.

Висновок

На відміну від своїх колег-активістів, які не мають претензій, члени ОУН все ще нібито чекають від Ірини Білик персональних зізнань. Разом з цим активіст звернув увагу і на те, що метою їхньої принципової позиції не є “публічний цирк”. Хоча інших мотивацій наразі не простежується.

Джерело

Поділись


Новини партнерів