Щоб зуби залишалися міцними і здоровими необхідно правильно і регулярно доглядати за порожниною рота. Корисний помічник для цього – іригатор, який чудово справляється з очищенням міжзубних проміжків, підходить для догляду за брекетами, імплантами, протезами та коронками. Купити цей корисний девайс можна за посиланням https://revyline.com.ua/ru/irrigatory/, а у цій статті ви дізнаєтесь для чого він потрібен та як його вибрати.

Чому важливо ретельно доглядати за зубами

При догляді за зубами акцент часто робиться тільки на відкритій поверхні зубів. Проте, очищення міжзубних проміжків так само важливе, так як ці ділянки складають приблизно 30 відсотків від загальної поверхні зуба. Зубний наліт утворюється не тільки на зубах, але й між ними. Частинки їжі накопичуються в міжзубних проміжках протягом дня. Чистити міжзубний простір складно, адже звичайна зубна щітка не дістає в важкодоступні місця, і бактерії в міжзубних проміжках починають активно розмножуватися. Це призводить до запалення ясен і руйнування зубів.

Що стосується ретельного очищення міжзубних проміжків, то неважливо яку зубну щітку використовувати, традиційну або електричну, адже тільки міжзубна щітка чи зубна нитка будуть корисні при очищенні вузьких міжзубних проміжків. На додаток до цих методів чищення зубів рекомендується використовувати іригатор для порожнини рота, який видалить в 2 рази більше бактерій у важкодоступних місцях, ніж зубна щітка, очистить без проблем брекети, протези, коронки. Буде корисний в ситуаціях при скупченості зубів.

Що таке іригатор для порожнини рота

Іригатори використовуються в якості допоміжних засобів в щоденній гігієні порожнини рота, щоб швидко і легко видаляти залишки їжі і пухкий зубний наліт на зубах і в міжзубних проміжках за допомогою струменя води під тиском.

Іригатор для порожнини рота не замінить використання зубної щітки, але ретельно очистить важкодоступні місця, наприклад, під мостами або імплантатами.

Який іригатор для порожнини рота вибрати

За типом пристрою іригатори для порожнини рота діляться на стаціонарні і портативні.

Портативний іригатор для рота, який підключається безпосередньо до крана за допомогою шланга не вимагає резервуара для води і, отже, не має проблем з утворенням бактерій в резервуарі. Такі моделі за визначенням дешевше, але вимагають безпосередньої близькості крана. Переваги цих моделей в ціні, компактності і малій вазі, і звичайно в необмеженості і безперервності подачі води, що робить чистку зручною. На жаль, не в кожному водопроводі вода чиста, тому застосовувати такий прилад потрібно з обережністю.

Стаціонарний електричний іригатор для порожнини рота досить великий апарат, який, як правило, має знімний резервуар для води, живиться від мережі і встановлюється у ванній кімнаті.

Багатофункціональний, тому доступний для використання всім членам сім’ї. Ці прилади потужніші за портативні, мають регулювання потужності і більше можливостей для кращого очищення порожнини рота. З недоліків: необхідна близькість до розетки і з гігієнічних причин резервуар для води слід регулярно чистити.

На противагу цьому, портативний іригатор для порожнини рота працює від батарейок або акумулятора, зарядку якого можна використовувати до декількох днів.

Прилад має вбудований резервуар для води, для нього не потрібна розетка і близькість крана, мала вага і компактність дозволяють брати його з собою в подорож. Однак резервуар для води менший, ніж у стаціонарних моделей, і також потребує регулярного очищення.