Це питання задають дуже часто. Постараюся тут на нього відповісти.

Напевно ні в кого не виникає питання: навіщо потрібен хірург? Або, наприклад, навіщо потрібен сантехнік? Тут все гранично просто. Якщо нам потрібна операція – ми йдемо до хірурга. Тече кран – викликаємо сантехніка. Хочемо продати квартиру – наймаємо ріелтора і т.д.

Практично у кожної людини є чітке розуміння про коло питань і проблем, які допоможуть вирішити ці фахівці.

З психологами інша справа. До сьогодні багато людей в нашій країні сприймають психолога, як людину, яка перебуває десь між шарлатаном, до якого звертаються тільки слабкі невдахи, які не можуть самі собі допомогти, і всесильним магом (щось на зразок ясновидців, ворожок та ін), які володіють якимись надлюдськими магічними здібностями.

Насправді психолог – це звичайна людина, яка просто має професійні знання про будову людської психіки. І володіє методами усунення можливих «неполадок» в цій сфері. Якщо ви бажаєте скористатися послугами сімейного психолога в Києві, завітайте на сайт bychkov.com.ua.

Що можна віднести до «неполадок», з якими варто звертатися до психолога?

– труднощі у відносинах (сімейних, професійних, особистих). Що можна вважати складнощами? Постійні повторювані конфлікти, сильні негативні переживання (образа, провина, ревнощі, злість, заздрість і т.д.), часті розриви відносин, зради, розлучення, неможливість домовитися, настояти на своєму або прийняти позицію іншого, емоційна залежність від іншого і т.д.

– складності в професійному житті/кар’єрі. Що ми можемо віднести сюди?Незадоволеність роботою, рівнем доходу, сферою зайнятості, посадою, соціальною роллю і т.д.

– психосоматичні захворювання (це захворювання тіла, які мають яскраво виражену психічну причину). Найчастіше спочатку варто пройти медичне обстеження – і, якщо фізіологічних причин не буде виявлено, тоді лікар швидше за все направить вас до психотерапевта.

Ще важливо розуміти різницю між психіатром і психологом (психотерапевтом, психоаналітиком). Психіатр лікує за допомогою медикаментів. Психолог (терапевт) – немедекаментознимі способами.