Фарби для обличчя та макіяж – це одне з найвеселіших та найцікавіших занять для дітей на будь-якому святі. Перед тим як купити дитячу косметику, аксесуари або засоби для макіяжу, варто звернути увагу на інгредієнти використані в продукті.

Навіть декоративна косметика, призначені для дітей і підлітків, можуть викликати такі проблеми, як подразнення шкіри та алергію, або містити токсичні інгредієнти, такі як свинець, ртуть або азбест. Багато продуктів було заборонено, тому що вони були виготовлені зі шкідливими інгредієнтами. Тому варто заздалегідь запам’ятати низку небезпечні речовини для упередження появи будь-яких проблем під час користування косметикою вашими дітьми.

Виявляйте шкідливі косметичні інгредієнти

Одягаєтесь рок-зіркою на Хелловін? Остерігайтеся косметики з важкими металами. Багато косметичних засобів містять важкі метали. Це можуть бути миш’як, кадмій, ртуть і свинець, усі вони можуть бути токсичними у великих кількостях, особливо для дітей. Інші натуральні інгредієнти, які іноді містяться в косметиці, як-от каучук (латекс) у фарбах для обличчя та тіла, кобальт і нікель, викликають у людей розвиток чутливості до цих інгредієнтів, що може призвести до алергічних реакцій у майбутньому.

  • Чи токсичні інгредієнти вказані під іншою назвою? Наприклад, свинець може бути вказаний як «kohl», «kajal» або «surma», а ртуть може називатися «mercurous chloride», «calomel», «mercuric» або «mercurio».
  • Яскраві кольори можуть змусити вас сяяти, але тримайте їх якомога далі від очей. Багато інгредієнтів неонових відтінків або фарб, що світяться в темноті, які використовуються в косметиці, вважаються безпечними. Та все ж варто ознайомитись з тими, що можуть заподіювати шкоду молодому організму.
    Тальк – це порошкоподібний мінерал, який утворюється в землі поблизу мінералу азбесту. Якщо тальк змішується з азбестом, коли його беруть із землі, забруднений тальк може потрапити в косметику. Азбест, своєю чергою, може викликати рак і мезотеліому після багатьох років впливу.

Уникайте поганої реакції від фарб для обличчя та косметики

Спробуйте невелику кількість продукту за кілька днів перед використанням на обличчі дитини. Краще заздалегідь з’ясувати, чи є у вашої дитини алергія та просто нанести невелику кількість продукту на руку замість великої кількості на обличчя.

Як уникнути зараження від дитячого макіяжу?

  1. Прочитайте інструкцію та вимийте руки перед нанесенням косметики.
  2. Не діліться косметикою з іншими.
  3. Не зберігайте косметику в занадто теплому або вологому місці.
  4. Якщо дитяча декоративна косметика має неприємний запах, можливо, вона була забруднена. Викиньте її та використайте іншу.
  5. Дотримуйтеся вказівок на етикетці.