Плитка для ванної кімнати є найкращим типом покриття, адже вона не боїться вологи, пари та перепадів температур. Причому, це стосується всіх видів матеріалів: кераміки, керамограніту, натурального або штучного каменю. Купуючи облицювальний матеріал, варто враховувати тип поверхні, адже він буває підлоговим і настінним. Керамограніт більш універсальний але також відрізняється товщиною. Але про все по порядку.

Як вибрати керамічну плитку?

Вибрати оздоблювальні матеріали хорошої якості можна за посиланням https://keramida.com.ua/keramicheskaya-plitka/plitka-dlya-vannoj, і для цього необов’язково знати рецептуру різних матеріалів і технології випалу. Достатньо глянути на упаковку, де вказані всі характеристики.

Керамічна плитка для підлоги маркується зображенням ступні. Вона має товщину 9-12 мм. Що стосується класу зносостійкості, вибирайте 1 або 2, адже ванна кімната не відноситься до приміщень високої прохідності. Підлогове покриття не повинно ковзати, тому відмовтеся від глянцевого кахлю. Враховуйте коефіцієнт тертя на мокрій поверхні, позначений зображенням черевика на тлі нахиленоїє смужки. Цифра 3 або 4 вказує, що цей кахель не ковзає, тому безпечний.

Настінна позначена відбитком кисті руки. Вона має товщину 6-9 мм. Плитку для ванної кімнати на стіну вибирати набагато простіше. Вона виконує декоративну функцію, тому клас зносостійкості, а також тип поверхні не мають значення. Матова, глянцева або рельєфна – вибір за вами. Але пам’ятайте, що глянцеві поверхні вимагають ретельного догляду, адже на них видно краплі, розводи, відбитки пальців.

В санвузлах часто вкладають керамічний кахель, адже міцності і вологозахисту цього матеріалу цілком достатньо для експлуатації на протязі 10-15 років. Якщо вдалося знайти колекцію з відповідним дизайном – сміливо замовляйте.

Вибираємо колір і фактуру: тренди 2021-2022

З технічними характеристиками все ясно, перейдемо до найцікавішого – забарвлення. Дизайнери радять відмовитися від використання оздоблювальних матеріалів штучних відтінків. Плитка яскравих кольорів з геометричними або квітковими малюнками допускається тільки в якості обробки акцентної стіни або декоративного панно.

Виставки керамічної продукції 2021 року показують популярність об’ємної обробки й мозаїки. Ці елементи використовують для декорування акцентної стіни біля умивальника або інсталяції. Часто рельєфною плиткою обробляють зону ванни, візуально виділяючи її із загального простору. Рельєф і мозаїка – стильні елементи, які виділяють певні зони але ніяк не формують загальний простір. Ефектність рельєфної обробки зникає, якщо її занадто багато.

Протягом останніх років популярні колекції, що імітують натуральні породи дерева, каменю, а ще метал і бетон. Чим реалістичніший малюнок і структура – тим краще. Технологія виготовлення керамограніту дозволяє створювати неймовірно реалістичні поверхні, точно відтворюючи прожилки дерева або малюнок мармуру. Розглянемо найбільш популярні варіанти обробки.

Мармур і інші імітації каменя

Керамограніт, що імітує мармур, називають сучасною класикою, адже ця обробка доречна в будь-яких приміщеннях. У дизайнерських інтер’єрах часто зустрічається білий мармур з коричневим, чорним, пісочним, а також сірим прожилком. У глянсовому виконанні таке покриття виглядає розкішно.

У 2021-2022 році актуальними будуть всі імітації каменя. Починаючи брутальним бетоном або гранітом, закінчуючи вишуканими варіаціями онікса і травертину.

Імітація дерева: стильно і затишно

Керамограніт “під дерево” – універсальне покриття, доречне у будь-якому приміщенні в якості основної або акцентної обробки. На ринку з’явився керамічний паркет, який за зовнішнім виглядом не відрізнити від натурального дерева. Колір, малюнок прожилок і навіть текстура – все з точністю імітує деревину. Це найкраще підлогове покриття для ванної кімнати, адже рельєфна поверхня не ковзає, тому безпечна.

Щорічно з’являється сотні колекцій підлогового і настінного керамограніта різних відтінків, рельєфів, форматів. У дизайнерських проектах часто використовується плитка в форматі ламінату або паркетної дошки. Укладання візерунком “ялинка” – тренд 2021 року, який нескоро втратить актуальність. Дерев’яне оздоблення також використовують для укладання на стіни, зокрема для оформлення душової зони. Вона чудово поєднується з імітаціями каменю, бетону, металу.