Натяжна стеля є одним з найкращих варіантів оформлення стельових перекриттів в квартирах і приватних будинках. Сьогодні можна облаштувати конструкції різних фактур і колірних рішень, але найбільше плівкові і тканинні полотна приваблюють можливістю створити складні натяжні стелі незвичайних форм і розмірів. Таке оформлення не тільки надає інтер’єру красивий і елегантний вигляд, але і дозволяє розділяти приміщення на окремі зони, переконатися в цьому можна за посиланням https://montajnik.od.ua/catalog/ceilings.

ВИДИ НАТЯЖНИХ СТЕЛЬ

Якщо розглядати натяжні стелі, то навіть найпростіші конструкції можна зробити дуже стильними і оригінальними. Так, можна зробити систему з кількох рівнів, використовувати плівки і тканини різних фактур і кольорів. Але існують більш складні натяжні конструкції, які вибираються для дизайну конкретних кімнат у квартирах та будинках:

  • куполоподібні;
  • хвилеподібні;
  • багаторівневі і 3D;
  • натяжні стелі, що світяться;
  • “зоряне небо”.

Для отримання більш повного уявлення про зовнішній вигляд найбільш популярних варіантів обробки стель необхідно розглянути особливості і переваги кожного з них.

КУПОЛОПОДІБНІ СТЕЛІ

Цей вид натяжних стель наділяє приміщення особливим шармом. У разі облаштування зводу кріплення здійснюється на спеціальну опору (колону), яка встановлюється в середині кімнати. Такі рішення виглядають надзвичайно красиво і вишукано. Монтаж даних натяжних конструкцій вимагає найбільших грошових витрат, але отримані споруди дають приголомшливий ефект. Зазвичай подібні стелі облаштовують у великих за площею приміщеннях.

Куполоподібні стелі не вимагають установки опор, але їх можна облаштувати тільки в досить високих кімнатах (від 3 метрів). Найбільш ефектно купол виглядає, якщо на поверхню полотен наносити різні зображення методом фотодруку. Нерідко на ПВХ-плівках зображують картини (фрески, сучасні тематики та ін.).

ХВИЛЕПОДІБНІ СТЕЛІ

Це теж дуже цікавий варіант натяжної стелі. Для облаштування даної системи спочатку проводиться монтаж каркасу. Для обрешітки використовуються спеціальні багети, які легко піддаються вигинанню. Основною складністю облаштування хвилеподібних стель є наявність в приміщенні арок або колон. Також ці конструкції не підходять для невеликих кімнат, оскільки готові натяжні стелі відрізняються великими габаритами. Тому монтаж систем у формі хвилі популярний для котеджів і офісів з високими стінами.

Хвилеподібна форма складних натяжних стель має такі переваги:

  • оригінальний вигляд: подібні конструкції можуть стати окрасою будь-яких кімнат, а все завдяки вельми неординарному і продуманому дизайну;
  • оптимальна еластичність: стельові системи не деформуються навіть після усадки будівель;
  • легкість догляду: для підтримки чистоти та привабливості натяжних стель достатньо іноді протирати поверхню вологою м’якою серветкою або ганчіркою;
  • тривалий термін служби;
  • висока міцність на розрив.

БАГАТОРІВНЕВІ І 3D СТЕЛІ

Цей спосіб обробки стельових перекриттів є одним найбільш популярних в сучасних квартирах. Головною відмінністю таких натяжних конструкцій є наявність декількох (зазвичай від 2 до 4) рівнів, які мають вигнуті складні форми.

Такі багаторівневі стелі часто використовують для портфоліо компанії, що займаються установкою подібних систем. Це й не дивно, адже саме цей спосіб оформлення ідеально підходить для житлових приміщень, а виглядає дуже креативно і привабливо. Хоч ці натяжні стелі по красі поступаються конструкціям у вигляді хвиль і куполів, але зате їх легше облаштовувати, та й грошей вони вимагають набагато менше. Ще однією перевагою багаторівневих стель є відсутність необхідності широкого простору – монтаж можна виконати навіть в невеликій кімнаті.

Найпопулярнішим варіантом є дво- або трирівневі стельові системи, де найнижчий рівень відрізняється зігнутим краєм. Такі рішення виглядають стильно і красиво, а підходять майже для будь-якого інтер’єру. Ці натяжні стелі часто прикрашаються вбудованими точковими світильниками, які вносять в дизайн приміщень нотку вишуканості та елегантності.

Окремо варто звернути увагу на об’ємні тривимірні стелі. Це найкреативніші і барвисті багаторівневі системи, монтаж яких вважається найбільш складним. В якості основи використовується спеціальний каркас, який володіє різною формою і розмірами. Найпопулярнішими формами 3D стель є конструкції у вигляді арок, конусів і хвиль. Варто врахувати, що у тривимірних натяжних перекриттів немає фіксованої ціни – вартість розраховується в індивідуальному порядку, залежно від вимог і переваг власників житла.

КОНСТРУКЦІЇ, ЩО СВІТЯТЬСЯ

Якщо ви вирішили встановити в кімнаті світиться стелю, то слід попередньо скласти схему майбутньої конструкції, підібрати матеріали і варіанти освітлювальних пристроїв. Зазвичай фахівці споруджують спеціальні короби з гіпсокартонних листів і вбудовують в них світильники. Системи освітлення можуть оснащувати різними освітлювальними приладами:

  • підвісними або точковими світильниками;
  • стельовими лампами;
  • світлодіодними стрічками;
  • люмінесцентними лампами;
  • лампами розжарювання (використовуються вкрай рідко).

Кожен варіант має унікальний вигляд, але якщо ви хочете заощадити, то вигідніше вибирати світлодіодні стрічки, які споживають мінімальну кількість електроенергії для роботи. Дані освітлювальні пристрої дозволяють створити будь-яку світлову композицію. Незалежно від форми складної натяжної стелі, саме система освітлення надає особливий шарм і естетичну насолоду, а також створює затишок в кімнаті.

“ЗОРЯНЕ НЕБО”

Ще однією дуже цікавою конструкцією є система «Зоряне небо». Вона являє собою звичайну натяжну стелю з безліччю вбудованих невеликих світильників. Важливо використовувати оптоволоконні кабелі, за допомогою яких і вдається отримати зображення справжнього зоряного неба з космічними об’єктами. Генератор світлового випромінювання зазвичай встановлюють під натягнутим полотном. Монтаж здійснюється з проколюванням поверхні і без проколів. Такий вибір залежить від використовуваних матеріалів. Якщо застосовувати глянсову або сатинову плівку, то проколи не роблять, але якщо застосовуються тканинні волокна, то доводиться робити проколи, щоб забезпечити легкість проходження світла через тканину.

Незалежно від того, який варіант натяжної стелі ви виберете, важливо правильно виконати монтаж системи – тільки в цьому випадку можна домогтися бажаного ефекту і забезпечити тривалий термін служби конструкції.