Затишно може бути не тільки в будинку, але і на присадибній ділянці. Садові меблі вірний компаньйон пізніх сніданків на веранді і чаювання в саду теплими літніми вечорами. Якщо ви хочете придбати меблі для саду або відкритої тераси, завітайте на сайт https://mix-line.com.ua/catalog-outdoor-dlya-sada, а ми розповімо про основні їх види, дамо поради, які стосуються вибору, та розповімо про те, як за такими меблями доглядати.
1. Меблі з пластику
Мабуть, найдоступніший і універсальний варіант садових меблів – меблі з пластику. Простий ненав’язливий дизайн вписується практично в будь-який антураж. А безліч варіантів виконання, від класичних крісел до пляжних лежаків, дозволяють оформити зону відпочинку будь-яких розмірів і призначення. Плюси: пластикові меблі порівняно недорогі. Крім того, їх можна використовувати і влітку, і взимку, оскільки вони без будь-яких деформацій витримують як літню спеку, так і лютневі морози. Не страшні таким меблям ні дощ, ні вітер. Мінуси: на жаль, термін служби пластику обмежений. І це, мабуть, єдиний істотний його недолік. Крім того, відремонтувати зламану ніжку або стільницю практично неможливо. Догляд: пластикові меблі невибагливі. Достатньо витерти пил з поверхонь вологою ганчіркою. Щоб вивести стійкі плями можна використовувати суміш соди з сухою гірчицею або універсальні засоби для чищення кухонних поверхонь.
2. Дерев’яні меблі
Що може бути більш гармонійним серед дерев і квітів, ніж дерев’яні меблі? Завдяки різноманітності натуральних відтінків і способів обробки, меблі з дерева вписуються в будь-який стиль. А затишна дерев’яна альтанка це мрія багатьох дачників. Плюси: зовнішня привабливість і натуральність матеріалів. Крім того, підібрані зі смаком дерев’яні меблі прекрасно впишуться в ландшафтний дизайн і будуть радувати вас довгі роки, оскільки дерево це міцний і довговічний матеріал, який при необхідності можна відремонтувати. Мінуси: основний недолік дерев’яних конструкцій залежність від погодних умов і пожежонебезпека. Покриття спеціальними складами і лаками захищають від перепадів температур і вологи. Однак на осінньо-зимовий період такі меблі рекомендують прибирати в закриті приміщення з відносно постійною вологістю. Догляд: необроблені меблі рекомендують покривати спеціальними маслами, наприклад, лляним. Крім того, вуличні меблі з дерева покривають вогнетривкими лаками і тонуючими складами. Якщо вам необхідно вивести пляму або прибрати подряпину, візьміть шліфувальний блок і зачистіть пошкодження. Потім видаліть пил і покрийте поверхню захисним лаком.
3. Ковані меблі
Сучасні ковані меблі – справжній витвір мистецтва. Кручені спинки стільців, елегантні підніжжя для скляних стільниць і витончені в кожній деталі лави. Такі меблі стануть окрасою будь-якого саду. Плюси: переваги використання кованих меблів в саду складно переоцінити. Такі вироби витримують практично будь-які навантаження, зламати їх вкрай складно, навіть якщо сильно постаратися. Метал не вигоряє на сонці, не залежить від погодних і температурних коливань. Пофарбувати такі меблі можна практично в будь-який колір. Мінус: головний недолік – висока ціна. Ось, мабуть, і все. Догляд за кованими меблями дуже простий. Головне правило: раз в 2-3 роки покривати метал антикорозійною фарбою, і тоді ваіа улюблені меблі послужать і вам, і вашим правнукам.
4. Плетені меблі
Близькими родичами дерев’яних меблів є меблі з ротанга. Ротанг це природний матеріал, який представляє собою очищені і висушені стебла пальми ротанга. Завозяться ці стебла з тропічної Азії. Однак, незважаючи на екзотичне походження, меблі з ротанга дуже популярні в середній смузі. Крім того, їх виробництво давно автоматизоване і поставлене на потік, що дозволяє значно знизити ціну на готовий продукт. Плюс ротангу – його дивовижна гнучкість і легка вага. Цей матеріал здатний приймати дивовижні форми. А в поєднанні з елементами з металу і скла комплекти таких меблів виглядають дуже елегантно і створюють особливу атмосферу в дусі «Вишневого саду». Мінуси: крихкість ротангу і його залежність від температури і вологості. На зиму меблі ні в якому разі не можна залишати на відкритому повітрі. Догляд за природним ротангом простий: бережіть його від вологи і морозу. Для очищення можна використовувати пилосос з тонкою насадкою для меблів, а також протирати поверхні ганчіркою, змоченою в легкому розчині солі. Раз на рік, перед початком сезону, корисно помити меблі мильним розчином, а потім обполоснути зі шлангу. Перед використанням, ротанг повинен повністю висохнути, в іншому випадку меблі можуть деформуватися або просто зламатися.
5. Плетені меблі з штучного ротангу
Функціональна і невибаглива заміна натуральному ротангу – плетені меблі з полімерних матеріалів. Візуально такі меблі не завжди можна відрізнити від натуральних, і переваг у них більше.
Плюси: ціна на полімерні меблі відчутно нижча, в порівнянні з вартістю меблів з дерева. Висока зносостійкість, легка вага і можливість використовувати такі меблі навіть взимку роблять їх вкрай привабливими для використання на присадибній ділянці. У теплу пору року, меблі зі штучного ротангу прекрасно доповнюють текстильні подушки і матраци. Мінус: штучний ротанг не такий міцний, як натуральний. Саме тому для меблів з полімеру використовують спеціальні каркаси з пластмаси або металу.
Догляд за плетеними меблями зі штучних матеріалів гранично простий. Раз в сезон їх можна мити мильним розчином і обполіскувати зі шланга. В інший час, достатньо протирати поверхні вологою ганчіркою.