Якщо Ви зібралися стати косметологом, вітаємо! Це чудове рішення, професія прибуткова і цікава, причому як для жінок, так і для чоловіків.
Переваги професії:
- Можливість працювати з вільним графіком;
- Ви можете працювати виключно на себе, без начальників;
- Висока прибутковість;
- Ви завжди в курсі останніх трендів у сфері краси;
- Легко можете привести себе в порядок;
- У Вас багато знайомих майстрів краси, з якими можна обмінюватися досвідом і працювати за бартером.
Ще багато пунктів можна додати в цей список, але Ви і самі знаєте причини стати косметологом, раз потрапили сюди.
Тепер варто зрозуміти, який напрям косметології буде для Вас найцікавішим. Сторонній спостерігач може і не підозрювати, скільки існує відгалужень косметології, і вже тим більше поняття не має, чим ці напрямки відрізняються.
1. Косметолог-естетист. Перевага даної спеціальності в тому, що медична освіта не потрібна. Будь-яка людина може отримати цю професію, просто пройшовши курс в навчальному центрі. Для прикладу, якщо ви шукаєте курси косметолога в Запоріжжі, можете завітати на сайт https://body-care.com.ua/obuchenie-kosmetologii-ku, де ви маєте змогу отримати більш детальну інформацію про навчання.
Які послуги зможете надавати:
- Маски, пілінг, скраб, чистка;
- Косметичний масаж;
- Проста апаратна косметологія (мікроструми, апаратна чистка, міостимуляція і ін.);
- Лімфодренаж;
- Макіяж;
- Нігтьовий сервіс;
- Ін’єкційна косметологія – при наявності середньої медичної освіти.
2. Лікар-косметолог. Тут не обійтися без вищої медичної освіти. Лікар дерматовенеролог повинен пройти курс перепідготовки, щоб придбати дану кваліфікацію. Для лікарів вибір послуг, що надаються – практично не обмежений.
Які послуги надає лікар-косметолог:
- Маски, пілінги, скраби;
- Прості апаратні процедури (чистка, мікроструми, іонофорез);
- Масаж і лімфодренаж;
- Біодепіляція;
- Ін’єкційні процедури;
Складні апаратні процедури (озонотерапія, оксімезотерапія, дермабразія, електроліполіз, методи із застосуванням лазерної медичної техніки, фотоомолоджування і фотоепіляція, RF-ліфтинг).
3. Майстер краси. Це умовна назва професії, зазвичай самі майстри так себе не називають. У цю категорію входять фахівці з депіляції, перманентного макіяжу, бровісти, візажисти, фахівці манікюру, перукарі. Часто фахівці освоюють відразу кілька напрямків, наприклад, візаж, депіляцію і татуаж, і в такому випадку найпростіше називати себе узагальнено, косметологом.
Для надання простих послуг не потрібно мати медичну освіту. Для роботи в салоні майстру необхідно мати диплом, перевагою при прийомі на роботу послужить сертифікат про проходження курсів підвищення кваліфікації, про участь в конкурсах і чемпіонатах. Якщо ж Ви працюєте на себе, у власному кабінеті, то Ваші клієнти напевно будуть цікавитися Вашою освітою і досвідом.
Як вибрати школу для навчання
Почитайте відгуки, поспілкуйтеся з адміністратором, викладачами або з ким-небудь з персоналу. Це можна робити онлайн, не обов’язково їхати за адресою, хоча буде не зайвим і це.
Зверніть увагу на сайт і сторінки в соціальних мережах: як давно існує школа, чи є якась активність на сторінках.
Викладацький склад повинен бути представлений хоч десь: на сайті або в особистому листі від адміністрації школи. Почитайте в інтернеті про цих людей, наскільки давно вони в цій сфері, які їхні заслуги.
Навчальний план. Перед тим, як записатися на навчання, потрібно ознайомитися з навчальним планом і спробувати уявити, наскільки розгорнутим буде курс. Зіставте обсяг інформації, тривалість курсу і ціну.
Ліцензія. Приватних шкіл зараз дуже багато. Шкіл з ліцензією – приблизно половина із загальної маси. Викладання вважається вигідною справою, тому майстри легко називають себе викладачами, які не заморочуються з ліцензією. Якщо Ви хочете отримати справжню освіту від першокласних майстрів – вибирайте справжню школу, з ліцензією на викладацьку діяльність. Перевірте також додаток до ліцензії, де буде прописаний навчальний план.