ТОП-7 помилок у догляді за одягом та їх рішення від експертів

Кожен з нас хоча б раз псував якусь зі своїх речей через неправильний догляд. Це могло бути фатальне прання, неправильні умови зберігання або висока температура на прасці. Але всі ми люди, іноді нам треба невелика шпаргалка, щоб точно знати, що потрібно робити.

Зазвичай наші проблеми з одягом пов’язані з пранням. Дуже часто у нас є неймовірно смачний і соковитий бургер, занадто повна чашка кави або солодка стигла вишня, які так і просяться хоча б крапелькою потрапити нам на одяг. Не виключено також, що червона шкарпетка випадково потрапить в пральну машину до білих сорочок або день виявиться занадто спекотним, а ми будемо йти в білій футболці й побачимо жовті плями в районі пахв.

Усі перераховані вище забруднення ми відразу бачимо на своєму одязі та можемо цілеспрямовано їх відіпрати, якщо оберемо потрібний засіб й режим пральної машини. Але як виявилося якщо ми не бачимо очевидного бруду на одязі, це ще не означає, що він повністю чистий. Часто велика кількість плям та бруду для нас непомітні, бо 70% плям є результатом внутрішнього контакту речей зі шкірою (піт, жир, відмерла шкіра).

Компанія Procter&Gamble в серпні-вересні 2020 провела дослідження для ТМ «Ariel» в Східній Європі, опитавши 900 респондентів з метою з’ясувати, чи знають вони про природу забруднень на одязі. Майже 80% з них усвідомлюють про існування невидимих ​​плям і бруду, при цьому понад 65% вірять, якщо їх не «випрати», то з часом вони будуть накопичуватися і викликати неприємний запах або непривабливий вигляд тканини, її пожовтіння або вицвітання.

Отже, редакція розібрала кілька основних помилок, які ми робимо в догляді за одягом, включаючи тему видимих і невидимих плям.

ТОП-7 помилок та їх рішення від експертів

Щоб зберегти одяг в хорошому стані — треба, перш за все, правильно його прати.

1. Неправильне сортування. Крім кольору, важливо сортувати одяг ще й за типом тканини: флісовий одяг переться тільки окремо, а рушники не варто прати разом з синтетичними речами. Також особливу увагу слід приділяти речам з вовни й делікатних тканин. Наприклад, шерсть можна дбайливо прати в холодній або теплій воді не вище 30 °С. Аналогічні вимоги і для інших натуральних тканин. Щодо синтетики, то її можна прати при температурі не вище 50°С, комфортна температура для бавовни 60°С, а для джинсових тканин – 40°С.

Кандидат хімічних наук, доцент Катерина Теребіленко:

“Якщо виробник економить на якісних компонентах, то компенсує це надлишком яскравого ароматизатора, який маскує неприємний запах. Бруд при такому пранні накопичується і міцніше фіксується на тканини. З іншого боку, низька ефективність порівняно дешевих поверхнево-активних речовин призводить до постійного збільшення дозування засобу для одного циклу прання, а їхня низька гідрофільність (здатність розчинятися у воді і зв’язувати забруднення) до їх осідання і проникнення глибоко в волокна тканин одягу”.

2. Неправильне видалення плям. Зазвичай, побачивши пляму, ми відразу починаємо її терти щосили, але краще просто прикласти і промокнути це місце білою тканиною, після чого відправити до пральної машини. Також добре спробувати замочування перед тим, як покласти одяг до машинки. Звичайно, все залежить від тканини та засобу для прання, але наші приклади є універсальними.

Лікар-дерматолог Олена Абрамчук:

“Наша шкіра орган не стерильний, на ній є унікальні для кожної людини комбінації мікроорганізмів – мікрофлора. Шкіра постійно оновлюється, лущиться, виділяється піт, затримується навколишній пил, бруд і алергени. Все це залишається на тканинах і є приємним середовищем для кліщів, вошей, грибка і бактерій. Наш одяг, білизна і рушники можуть мати нормальний запах, вид, але це не означає, що тканина чиста”.

3. Невидимі плями. Не варто забувати і про те, що існують плями, які ми просто не здатні помітити — піт, шкірне сало та відмерлий епідерміс з нашої шкіри. Більше ніж половина споживачів вважають, що невидимий бруд може залишатися на одязі навіть після прання. Компанія P&G розробила й запатентувала спеціальну технологію Purezyme™ яка бореться з невидимими плямами, проникаючи глибоко в волокна тканини й розбиваючи невидимі частинки жирів на дрібні фракції, дозволяючи активним речовинам «захопити» їх. Технологія Purezyme™ отримана на основі морських водоростей, забезпечує глибоке очищення тканини від складних забруднень. Унікальна технологія міститься в капсулах для прання Ariel PODs «Все в 1».

4. Забагато засобу для прання. Не завжди чим більше, тим краще. Якщо додавати багато порошку, то піна від нього може затримувати бруд, наприклад, в районі коміра. Це може призвести до розмноження бактерій в цих місцях. Тому необхідно слідувати інструкціям на упаковці прального засобу, щоб правильно розрахувати дозування. Наприклад, для одного прання досить 150 гр прального порошку, для дуже забруднених речей – 225 гр. Якщо ви користуєтеся рідким засобом, то рекомендований об’єм – 2 столові ложки. Капсули ж для прання взагалі не потребують розрахунку з боку споживача, адже в одній капсулі засобу закладено на один цикл прання до 5 кг. речей.

5. Забагато речей в барабані. Від великої кількості речей в барабані вони гірше відпираються, можуть псуватися, а також страждає машинка. Краще розділити прання на кілька етапів, ніж після завершення отримати одяг з такими ж плямами, що й на початку. Щоб перевірити, чи не забагато речей ви поклали, просуньте руку у барабан з речами, якщо місця їй вистачає, то можна запускати пральну машинку.

6. Блискавка. Блискавки необхідно застібати перед пранням, оскільки зубчики можуть пошкодити інші речі. Дуже часто ми просто забуваємо це робити, а коли бачимо дірку на улюблених джинсах або затяжку на новому светрі стає вже пізно.

7. Застебнуті ґудзики. А ось ґудзики на сорочках й іншому одязі краще розстебнути. Інакше вони можуть відірватися, а нитки швидко розійдуться. Крім того, навряд відірваний ґудзик під час прання може гарантувати безпеку пральній машині, що працює.

Якщо дотримуватися цих простих правил, ваш настрій завжди буде хорошим, а одяг буде мати вигляд, як новий!

Поділись


Новини партнерів