20 мультфільмів, які варто показати дитині, поки вона остаточно не подорослішала

Яке дитинство може бути без мультфільмів! Але якщо для покоління радянських дітей мультики були певним дефіцитом, то у сьогоднішніх малюків вони в надлишку. І серед величезної кількості яскравих казок хочеться знайти ті, які дійсно допоможуть дітям зрозуміти важливі життєві речі і тонкощі відносин між людьми.

Ми пропонуємо вашій увазі добірку, кожна картинка якої розповідає свою історію. Діти можуть приміряти її на себе і дізнатися багато нового.

1. Балерина / Ballerina, 2016 (Франція, Канада)

Сюжет мультфільму «Балерина» розгортається навколо дівчинки-сироти, яка слідує за своєю мрією стати балериною. Вона приїжджає в паризьку відому школу, але шлях до мрії виявляється непростим.

Основний посил картини не тільки в тому, що потрібно робити те, що подобається, йти до мети, але і в тому, що важливо зрозуміти, де твої справжні бажання. А ще дуже важливо, щоб справа, якою ти займаєшся, не запаморочила тобі голову, змусивши дивитися зверхньо на інших.

2. Рибка Поньо на кручі / Ponyo on the Cliff by the Sea, 2008 (Японія)

Маленька цікава рибка Поньо, донька чаклуна і морської богині, спливає з рідного дому і потрапляє в світ людей. Їй вдається потоваришувати з малюком Сооске, і тепер рибка хоче тільки одного – стати людиною.

Все в цьому мультфільмі вчить добру, терпінню, відкритості світу і розумінню дружби і взаємодопомоги.

3. Монстри на канікулах / Hotel Transylvania, 2012 (США)

Дуже харизматичні монстри під проводом графа Дракули живуть в готелі, захищеному від сторонніх очей. Дракула виховує улюблену доньку, яку оберігає від ворожого світу. Але всюдисущі туристи проникають в готель, і розмірене життя порушується.

Мультфільм допомагає дитині зрозуміти, що судити людину по зовнішності не можна, адже головне те, що всередині. Сім’я – це найважливіше, що є у нас в житті, але діти і батьки не завжди розуміють одне одного. Діти повинні пробачити батькам надмірну опіку, а батьки – зрозуміти, що потрібно давати своїм малюкам більше самостійності.

4. Твоє ім’я / Your Name, 2016 (Японія)

Історія хлопця і дівчини з Токіо сподобається підліткам. Молоді люди виявляють, що між ними існує дивний і незрозумілий зв’язок. Уві сні вони міняються тілами і проживають життя один одного. Але одного разу ця здатність зникає, і вони вирішують з’ясувати, що сталося.

Мультфільм дозволяє глядачам замислитися над тим, яку роль в житті відіграє випадок, як розпізнати справжню любов і чому час безсилий проти справжніх почуттів і яскравої спонтанності молодості.

5. Паранорман / ParaNorman 2009 (США)

На Нормана сподівається усе маленьке містечко. Адже у нього є надзвичайні здібності – вміння спілкуватися з примарами, які турбують жителів. Тільки він здатний скасувати давнє прокляття.

Трохи моторошний мультфільм лоскоче нерви, щоб донести важливу проблему: ми боїмося того, чого не розуміємо, і без роздумів намагаємося знищити те, чого боїмося. А іноді потрібно всього лише простягнути руку допомоги і поспівчувати.

6. Смолфут / Smallfoot, 2018 (США)

Снігова людина на ім’я Міго спускається з вершини своєї гори в невідомий світ людей, де його чекає безліч відкриттів.

Прекрасна історія з посилом про те, що треба дбати про природу, не ображати тварин і цінувати кожну живу істоту. А ще – про дружбу, зраду, взаємодопомогу і сміливість.

7. Уперед / Onward, 2020 (США)

Брати-ельфи живуть в казковому світі, але дуже сучасному, схожому на світ людей. Несподівана знахідка змушує їх відправитися в подорож на пошуки справжнього чаклунства.

Це історія про те, як важливо цінувати того, хто поруч, і про те, як часто ми не цінуємо близьких людей. Світові потрібне диво, яке зберігається в кожному з нас.

8. Таємниця Коко / Coco 2017 (США)

12-річний мексиканець Мігель відправляється в Країну мертвих, щоб побачити свого кумира – співака Ернесто де ла Круса. Там він зустрічає душі своїх предків.

Незвичайний сюжет став провідником таких звичайних, але дуже важливих принципів: бережіть себе і близьких, цінуйте час поруч з ними і не бійтеся йти за своєю мрією, навіть якщо шлях здається складним.

9. Головоломка / Inside Out, 2015 (США)

Райлі – звичайна школярка. Її поведінку визначають основні емоції – Радість, Смуток, Страх, Гнів і Гидливість. Ці чоловічки в її голові кожен день допомагають їй впоратися з труднощами, наприклад з несподіваним переїздом, на якому зав’язаний сюжет.

Ми маємо право на різні емоції, мало того, часто без одної не буває іншої. Але всередині іншої людини – такий же складний світ, як і у нас, тому повага і розуміння дуже важливі.

10. Червоні черевички і сім гномів / Red Shoes, 2019 (Південна Корея)

Одного разу дівчина з казкового королівства знайшла чарівні туфельки, які здатні перетворити її в красуню-принцесу. У цьому ж королівстві живуть 7 зелених гномів, які колись були принцами. Одного разу їх дороги перетнуться.

Дружба, любов, краса і допомога – мультфільм піднімає такі важливі теми. Але ще акуратно розповідає дітям про те, як важливо приймати себе, свою зовнішність і піклуватися про те, яка ти людина, чим ти наповнений.

11. Таємний світ Анни / Ana y Bruno 2017 (Мексика)

Крихітна дівчинка Анна живе зі своєю мамою, яка піклується про неї щосили, хоча дуже важко працює. Одного разу мама захворіла, і Анна разом з нею потрапила в лікарню. Вночі в коридорах лікарні дівчинка знайомиться з дивною істотою, з якою незабаром заводить дружбу.

Мультик піднімає важку тему: смерть існує, приходить несподівано – і потрібно вміти з цим жити.

12. Тіто і птахи / Tito e os Pássaros, 2018 (Бразилія)

Хлопчик Тіто живе в світі, де людям загрожує хвороба – епідемія страху. Тіто впевнений, що порятунок людей криється в загадці пісень птахів. Колись його батько побудував машину, здатну розуміти пернатих. Але тата Тіто не бачив вже дуже давно, і разом з друзями він вирушає на його пошуки.

Тема, яку іноді нелегко зрозуміти і дорослим: часто ми самі стаємо джерелом своїх проблем, піддаємося паніці і неадекватному страху. Перш ніж приймати рішення, потрібно зрозуміти, що викликало страх, і розібратися, як його нейтралізувати.

13. Букашки-2 / Minuscule – Les mandibules du bout du monde, 2018 (Франція, Гваделупа)

Яскраві комашки живуть серед суворих джунглів, повних небезпек.

Дітям пропонується вивчити цей барвистий світ комах і птахів, а ще – розповісти їм про проблеми, які існують в нашому світі: вирубку лісів і порушення екології.

14. Дитя погоди / Child of Weather, 2019 (Японія)

Ще один сюжет про перше кохання і відносини людей, які тільки збираються вступити в доросле життя.

Режисер піднімає теми дорослішання, дружби, любові, самопожертви. У молодої пари попереду все життя, а їх почуття гумору і кмітливість дозволяють їм переживати нові враження.

15. Велика подорож, 2019 (Росія, США)

Одного разу розсіяний Лелека все переплутав і замість сім’ї панд приніс малюка-панду ведмедю на ім’я Мік-Мік. Відповідальний ведмідь вирішує повернути малюка батькам в Південний Китай і відправляється в дорогу, по шляху зустрічаючи різних тварин.

Любов і взаємодопомога, дружба і вміння поставити себе на місце іншого, важливість сім’ї і близьких – основний посил мультфільму.

16. Будинок / Home, 2015 (США)

Прибульці захопили Землю і зайнялися її благоустроєм. Смілива дівчинка на ім’я Дар, дивом втекла від загарбників, зустрічає на своєму шляху істоту на ім’я О, відкинуту своїми інопланетними побратимами. І цій дивній парочці належить врятувати нашу планету.

Честь і борг, віра в успіх, коли, здавалося б, він неможливий, оптимізм і вміння сміятися у важких ситуаціях. Парочка покаже, як треба жити в повну силу.

17. Еверест / Abominable, 2019 (США, Китай)

Дивна волохата істота втікає з дослідницької лабораторії. Вона ховається на даху будинку, де її виявляє дівчинка, і розповідає про це друзям. Хлопці вирішують врятувати її від злісних вчених, і починаються пригоди.

Діти можуть спостерігати, як розкриваються характери в складній ситуації, як герої допомагають один одному. І звичайно, мультфільм розкриває вічні цінності – питання любові, сім’ї і духовної близькості людей.

18. Тато-мама гусак / Duck Duck Goose, 2018 (Китай, США)

Веселий невдаха Пем постійно потрапляє в неприємності.Пем – це гусак. Одного разу він зламав крило, при цьому мало не задавив маленьких каченят. Він подбав про них, і нова компанія вирішує відправитися в маленьку подорож.

Мультик, при всій його простоті і зрозумілості для дітей, носить дуже глибокий підтекст: сім’я – це головне, що може змусити будь-кого, будь то чоловік або гусак, відчувати себе потрібним, корисним, затребуваним.

19. Місто героїв / Big Hero 6, 2014 (США)

У центрі сюжету – юні винахідники і експериментальний робот Беймакс, якого з веселого товстуна перепрограмують в бойову машину.

Мультфільм піднімає багато життєвих питань, але найголовніші серед них – це питання дружби і важливості освіти, постійного розвитку.

20. Лоракс / Dr. Seuss ‘The Lorax, 2012 (США)

Як знайти живе дерево в світі, де все пластикове? Звичайно, вскочивши у халепу і рятуючи природу. Що і роблять два друга: хлопчик і волохатий дивак Лоракс.

Мультфільм піднімає важливі питання екологічного стану нашої планети і дає зрозуміти, що не потрібно пиляти гілку, на якій сидиш. Життя планети і майбутніх поколінь залежить від нас.

Поділись


Новини партнерів