Чому суворі батьки – гарантія успішності дитини

У наш час прийнято вважати, що батьки виховували нас неправильно. Що всі ми виросли травмованими, закомплексованими і нещасними, тому що суворе виховання виключало поняття «особистість», «вибір» і «свобода». Психологи і посібники для молодих батьків радять давати дитині більше свободи.

Але спостереження показують протилежне. Еріка Рассон, професор Ессекського університету, провела дослідження, яке показало, що у суворих і вимогливих батьків виростають успішні діти.

Відразу варто зауважити, що суворість не має нічого спільного з фізичним насильством. Тут маються на увазі вимогливість і обмеження, але аж ніяк не ремінь і гречка. Дослідження, засноване на опитуванні більше 15 000 дітей у віці 13-14 років протягом 6 років. Так ось, у дітей, батьки яких були дуже суворими, набагато більше наполегливості і впевненості в собі.

Діти, у яких були настирливі і непоступливі матері часто закінчували коледж і отримували хорошу роботу. Це може здатися дивним, але в вимогливих і строгих матерів діти ставали успішними. Результати дослідження показали, що у дівчаток, матері яких дуже наполегливі, на 4% менше шансів завагітніти в юному віці.

«У багатьох випадках ми добиваємося успіхів, роблячи те, що вважаємо найбільш зручним для нас, навіть якщо це перечить волі наших батьків. Але як би ми не намагалися уникати наших батьків, будь-які їх рекомендації впливають на прийняті нами рішення. Однак ми вважаємо, що все вирішуємо самі» , – говорить Рассон.

Навіть дивлячись на приклади з нашого життя, можна помітити, що дослідження правильні. Наприклад, батьки в ультимативній формі забороняли тобі спілкуватися з Колькою з другого під’їзду або з Танюхою, котра сидить на останній парті. І навіть пояснювали, чому саме цього не варто робити.

Природно, ти обходила всі заборони і спілкувалася з ними, але вже більш пильно придивлялася до цих людей. У підсумку ви все одно переставали спілкуватися, і ти розуміла правоту батьків. Результат: в зрілому віці ти автоматично вираховуєш непотрібних тобі людей.

Або поки твої подружки в 13-16 років бігали по дискотеках і цілувалися з хлопчиками, тебе змушували робити уроки, грати на фортепіано, встановлювали комендантську годину. В результаті подружки поступили в ПТУ або залетіли, а ти стала студенткою хорошого вузу, познайомилася з представницьким хлопцем і завела корисні знайомства. Знову суворі обмеження пішли на користь.

Відомо, що у дітей, яких виховували суворо, гарне почуття відповідальності. Ти непомітно для себе самої підтримуєш порядок, оплачуєш рахунки, вчасно відвідуєш лікаря і робиш ще тисячу дрібних справ, які змушують інших людей нервувати. А тебе ні. Ти просто до цього звикла.

ПОРАДА РЕДАКЦІЇ

Контролюй життя своєї дитини. Але не просто обмежуй її свободу або забороняй щось, а пояснюй, чому саме так. Звичайно, вона буде чинити опір, особливо в підлітковому віці, але в подальшому житті твої правильні пояснення перетворяться в її інтуїцію і правильну розстановку пріоритетів. Вседозволеність руйнує не тільки чиюсь долю, вона руйнує цілі нації.

Джерело

Поділись


Новини партнерів