Як правильно прикрасити оселю на Трійцю

Кожне релігійне свято має свої усталені правила і традиції. До Великодня ми звикли фарбувати яйця, на Святвечір готувати 12 пісних страв, а в день Усікновення глави Іоанна Предтечі нічого не розрізати ножем.

А ось на Трійцю прийнято прикрашати будинок різними травами і квітами для захисту від злих духів. Ця традиція закріпилася ще багато століть назад і до сьогодні віруючі дотримуються її по всіх пунктах і параметрах. Які трави потрібно заготовити, щоб правильно і красиво прикрасити житло, ми розповімо в сьогоднішній статті.

Основні правила, згідно яких потрібно прикрашати житло

Звичай прикрашати будинок зеленню і квітами безпосередньо пов’язаний з землеробськими обрядами: щоб зібрати хороший урожай влітку, потрібно захистити себе і свій будинок від злих духів. Роблять це за допомогою зелених гілок лепехи і інших трав.

Перед тим, як прикрашати будинок квітами і зеленню, їх потрібно освятити в церкві. Після цього їх приносять додому і в першу чергу прикріплюють до вікон, дверей і стін: вважалося, що в цей день на землю спускаються померлі родичі і ховаються саме в рослинах.

Не прикрасити будинок вважається дуже великим гріхом. Люди спеціально напередодні “Зеленої неділі” йдуть збирати ароматні трави, щоб встигнути за вечір прикрасити будинок. До слова, серед усіх можливих гілок, зелені та квітів забороненими вважають тільки осику і вербу. Першу в зв’язку з тим, що на цьому дереві повісився Іуда, а другу через те, що вона вже “виконала борг” на Вербну неділю.

Трави на Трійцю

Найбільш популярними травами, які використовують на Трійцю, вважають чебрець, м’яту, аїр, любисток і полин. У кожної з них є свої захисні та лікувальні властивості.

Чебрець

У народі вважають, що чебрець знаходиться під заступництвом Богородиці і здатний оберігати від пристріту, зберігати жіноче здоров’я і надавати цілющу дію. Зазвичай його підвішують до стелі або зашивають в наволочку. Також сушений чебрець додають в чай, щоб надати йому неповторного аромату і смаку.

М’ята

М’яту завжди вважали доброю і мудрою травою. Вона здатна відкривати серця людей з доброї сторони і відганяти від оселі злих духів. Найкраще прикрасити цією травою спальню, щоб забезпечити сім’ї спокійний сон і приємні сновидіння протягом усього майбутнього року.

Аїр

Цю зелень в наші краї принесли з собою монголо-татари, і з часом вона остаточно в нас прижилася. У водоймах, де росте аїр, вода завжди набагато чистіша, а тому його часто називають “ангельською травою”. Щоб очистити будинок від злих духів, розкидайте аїр по підлозі, поставте його в вази по всьому будинку, і добрі сили обов’язково захистять ваш будинок від згубного впливу. Також ця зелень приносить в будинок благополуччя і щастя.

Любисток

Якщо у вашому будинку є незаміжня дівчина, любисток обов’язково повинен з’явитися в ньому на Трійцю, тому що здатний притягувати любов. Також ця зелень чудово захищає від пристріту і відводить біду. Зв’яжіть кілька гілочок разом і поставте їх на видному місці в центральній кімнаті.

Полин

Втомилися від постійних конфліктів? Принесіть в будинок полин і прикрасьте ним кожну кімнату на Трійцю. Він чудово усуває негативну енергію і, за повір’ям, захищає від русалок та інших річкових духів. Також, полин часто використовують у народній медицині для боротьби з гельмінтами та усунення варикозу.

Найкраще пов’язати кілька букетиків з різних трав і поставити по одному в кожній кімнаті – так ви наповните будинок приємними ароматами і захистите його від негативного впливу ззовні, поганих поглядів і злих духів.

Святкуйте з задоволенням і обов’язково поділіться з друзями корисною інформацією!

Джерело

Поділись


Новини партнерів