Тиждень після Великодня-2019: чого не можна робити

Перший тиждень після Великодня, який ще називають Світлою седмицею, в 2019 році припадає на період з 29 квітня по 5 травня. Він, як і саме свято, наповнений традиціями і обрядами.

У церкві його ще називають Святим або Гремяцьким. Із давніх-давен вважалося, що весь тиждень потрібно веселитися, посміхатися і радіти життю, при цьому православні намагалися не перевтомлюватися на роботі, а якомога більше відпочивати, розслаблятися, зустрічатися з рідними та близькими.

Ми пропонуємо дізнатися, що можна і чого не можна робити в ці сім святкових днів.

Світла седмиця починається після Пасхи і позначає для православних початок весняного пробудження і оновлення життя. Вона знаменує радість від Воскресіння Христового, тому віруючі продовжують зустрічати один одного словами “Христос Воскрес! – Воістину Воскрес!”

Протягом Світлого тижні прийнято частіше ходити до церкви. У православних храмах ранкові та вечірні молитви замінюються співом Пасхальних годин, під час Божественної літургії здійснюється Хресний хід, що символізує хід жінок-мироносиць до гробу Христа, і відбувається причащання Святих Христових Тайн.

У Світлу суботу роздають церковний хліб артос, освячений у Великодню ніч. Завдяки чудодійним властивостям його часто використовують в якості оберега і цілющого засобу. Вдома цей хліб зберігають за іконою.

Цікаво, що Світлий тиждень не допускає проведення Таїнства вінчання і читання заупокійних молитов, а відспівування покійних в основному складається з пісень Великодня. При цьому, хрестити дітей можна в будь-який день.

На тижні після Великодня поминають померлих предків. Вважається, що душі покійних на якийсь час повертаються на землю, щоб разом із живими порадіти святу.

Цілий тиждень немає посту, тому м’ясну, молочну їжу та яйця можна їсти кожен день. Підготовка до причастя на Світлій седмиці складається з читання великодніх годин, пасхального канону, а так само сповіді.

Погані прикмети в Світлу седмицю: сумувати, журитися і зневірюватися. Хорошою ж прикметою вважається допомога близьким, а також нужденним.

Відзначимо, якщо на Великодньому тижні народиться дитина, то їй пророкували довге, щасливе і світле життя.

Джерело

Поділись


Новини партнерів