Донорство ооцитів: всі за та проти

    Багато жінок мріють стати донорами яйцеклітин та подарувати бездітній сім’ї шанс стати батьками. Однак часто представниць прекрасної статі зупиняють пов’язані з процесом страхи. Громадська організація “Донори За Життя” пропонує розібратися у складних питаннях, щоб зробити правильний вибір.

    Переваги донорства

    Жінки, які вирішили добровільно віддати ооцити, повинні розуміти, що в цьому випадку слід звертатися тільки до перевірених медичних центрів. Підписуючи контракт із сучасною клінікою, особа отримує наступні вигоди:

    1. Повний медичний супровід ― стати донором може тільки здорова жінка. Саме тому організація забезпечує проведення всіх необхідних аналізів та консультацій, які включають зустріч з терапевтом, психологом, гінекологом, ультразвукову діагностику органів малого таза, дослідження гормонального фону організму та безліч інших. Зрозуміло, що всі процедури абсолютно безплатні.

    2. Компенсації всіх витрат, пов’язаних з донацією ― жінкам повертають гроші, витрачені на транспорт до клініки.

    3. Винагорода ― за умови успішного забору ооцитів можна отримати 30 000 гривень (залежно від кількості яйцеклітин).

    4. Юридичний супровід ― дозволяє жінкам бути впевненими у законності процесу та у дотриманні повної анонімності.

    Найбільш поширені міфи, пов’язані з донорством ооцитів

    Часто можна почути, що процедура донації яйцеклітин впливає на здатність виношувати та народжувати дітей. Після багатьох довготривалих досліджень спеціалісти дійшли до висновку, що це ніяк не впливає на фертильність.

    Деякі противники вважають, що процес призводить до захворювання на рак молочних залоз. Науково підтверджених даних на цю тему немає. Варто зазначити, що певний відсоток донорів зіштовхнувся із захворюванням, однак прямого взаємозв’язку між донорством та недугом не було виявлено. Онкологія грудей ― це поширена хвороба, тому варто обстежуватися один раз на рік задля профілактики.

    Недоліки процедури

    Забір ооцитів здійснюється після курсу гормональної терапії. У деяких жінок спостерігається підвищення ваги після ведення активних препаратів. Однак після її закінчення вага повертається до норми.

    Вагомим фактором є психологічний аспект. Деяким особам морально важко йти на донацію. Якщо думки про це викликають у вас дискомфорт, краще відмовитися від процедури.

    Існує кілька ризиків, пов’язаних з процесом. У деяких жінок виникають кровотечі у процесі забору ооцитів. Варто зазначити, що відсоток таких випадків мізерних, а команда досвідчених лікарів вмить надають кваліфіковану допомогу.

    Більше інформації про донацію яйцеклітин можна знайти на сайті Донори За Життя. Якщо у вас виникли будь-які запитання ― звертайтеся за консультацією до членів організації.

    Поділись


    Новини партнерів