УЗД молочної залози ― це техніка візуалізації, яка зазвичай використовується для скринінгу на наявність пухлин та інших аномалій. Високочастотні звукові хвилі проходять через тканини тіла, в результаті чого на моніторі з’являється детальне зображення внутрішньої частини грудей. Пройшовши за посиланням https://urosvit.com/ultrazvukove-doslidzhennya/uzd-molochnyh-zaloz-lviv/ УЗД молочних залоз можна записатися на процедуру.
На відміну від рентгенівських променів та комп’ютерної томографії, ультразвук не виділяє шкідливого випромінювання і вважається безпечним для вагітних жінок та матерів, що годують груддю.
Як проводиться ультразвукове дослідження молочних залоз?
Перед проведенням УЗД лікар обстежує груди. Опісля пацієнтка повинна роздягнутися до пояса та лягти на спину. Потім спеціаліст наносить на груди прозорий гель. Цей провідний засіб допомагає звуковим хвилям проходити крізь тканини. Потому лікар переміщує спеціальний пристрій, який називається ультразвуковим датчиком, по шкірі молочних залоз.
Цей прилад виробляє і приймає високочастотні звукові хвилі. Коли хвилі відбиваються від внутрішніх структур грудей, датчик реєструє зміни їх висоти та напрямку. Це створює запис у реальному часі стану внутрішньої частини грудей, який виводиться на монітор комп’ютера. Якщо лікар виявить щось підозріле, він зробить кілька знімків.
Після того, як знімки будуть збережені, лікар очищує гель з грудей, і пацієнтка може одягнутися.
Чи шкідливе ультразвукове дослідження молочних залоз?
Оскільки УЗД грудей проводиться без використання опромінення, воно не має шкідливих впливів на організм. УЗД також є найкращим методом обстеження молочних залоз у вагітних жінок, адже під час сканування використовується той самий тип ультразвукових хвиль, який використовується для моніторингу розвитку плода.
Результати УЗД грудей
Зображення молочних залоз, зроблені за допомогою УЗД, чорно-білі: кісти, пухлини та нарости будуть виглядати на скануванні як темні ділянки.
Темна пляма УЗД-знімку не означає, що у вас рак молочної залози. Насправді більшість пухлин у грудях виявляються доброякісними. Є кілька станів, які можуть спричинити доброякісні ущільнення в грудях.
Якщо лікар виявить шишку, яка потребує подальшого тестування, він може спочатку направити пацієнтку на МРТ, а потім на проведення біопсії, щоб взяти зразок тканини або рідини з ущільнення для дослідження. Результати біопсії допоможуть лікарю визначити, чи є пухлина доброякісною чи раковою.
Пам’ятайте, що вчасне обстеження та виявлення проблеми ― це запорука її легкої ліквідації. Не нехтуйте профілактичними дослідженнями та регулярно проводьте огляд молочних залоз вдома. Якщо Ви відчуваєте ущільнення чи шишки в грудях, одразу звертайтеся до лікаря і не чекайте, що вони розсмокчуться самостійно. Тільки вчасне і правильне лікування може допомогти.