Програма «Муніципальна няня»: хто може розраховувати на державну допомогу

    З початку 2019 року, а точніше, з 31 січня, в Україні почала свою дію послуга «Муніципальна няня», затверджена Кабміном 30.01.2019. Це означає, що уряд буде компенсувати батькам частину грошей, що виплачуються няні, яка буде доглядати за дітьми молодше 3 років.

    Зміст програми

    Нещодавно затверджена послуга Муніципальна няня – це допомога для батьків, яка точно не буде зайвою. Програма також зручна й для няні, тому що вона буде офіційно працевлаштована, матиме державні субсидії і стане отримувати трудовий стаж.

    Муніципальної нянею вважається особа, яка легально надає послуги догляду за маленькими дітьми. Але за однієї умови: з такою нянею складено договір, тобто вона не приховує свої прибутки і платить в державну казну податки. Звичайні доглядальниці не входять в це поняття, бо вони працюють за готівку і за домовленістю.

    Розмір компенсації

    Відповідальний орган, Міністерство соціальної політики України, постановив, що розмір даної компенсації складе 1626 грн на місяць. Саме стільки складає прожитковий мінімум дитини до досягнення нею 3 років. На програму «Муніципальна няня» уряд України виділив півмільярда гривень.

    послуга Муніципальна няня

    Особливості надання

    Право на цю послугу мають усі батьки або опікуни дітей, яким ще не виповнилося 3 роки, якщо вони склали офіційний контракт з нянею. Але на допомогу не можуть розраховувати прийомні батьки, якщо вони вже оформили отримання грошової допомоги.

    Ця послуга не скасовує такі привілеї, як додаткові виплати та відпустка при необхідності нагляду за дітьми. Інші виплати, які отримує сім’я, також залишаються.

    Порядок отримання послуги

    Отримати право на послугу «Муніципальна няня» можливо онлайн. Для цього необхідний пакет документів. Треба написати дві заяви, зразок яких є на сайті мінсоцполітики:

    • про отримання компенсації за послугою;
    • про перерахування грошей із зазначенням необхідного рахунку в банку.

    Також треба відіслати скановані копії договору, укладеного з нянею, та свідоцтва про народження дитини. Опікунам потрібно пред’явити рішення про встановлення опіки. Наприкінці слід підтвердити оплату послуг няні за допомогою чеків, квитанцій тощо.

    З плюсів нової ініціативи важливо відзначити те, що батькам буде повернуто частину витрачених коштів, а також те, що няня буде працювати офіційно. Повноцінне втілення в життя послуги «Муніципальна няня» займе чимало часу. Однак в перспективі вона є дуже корисною і важливою для батьків.

    Поділись


    Новини партнерів