Щоб ваш сад радував врожаями, необхідно подбати про захист рослин від шкідників і хвороб.
До речі, більшість комах-шкідників завдають саду подвійну шкоду – шкодять самі і розносять патогенну мікрофлору, цим викликають хвороби рослин!
І якщо шкідників в більшості випадків можна помітити відразу ж при їх появі і вжити необхідних заходів, то розвиток вогнища грибкової інфекції є не настільки очевидним. Найчастіше садівник виявляє вторинні прояви хвороби, що свідчить вже про поширення інфекції. А значить, оптимальний момент для лікування хвороби в початковій стадії упущений.
Грибкові хвороби рослин – прихована небезпека
Навколишній простір наповнений мікроскопічними спорами грибків і неактивними формами бактерій. При сприятливих умовах у рослини формується стійкий імунітет – інфікування різними патогенами не завдає шкоди рослинному організму.
Ситуація змінюється кардинальним чином коли імунітет слабшає, – захисні сили організму не справляються з інфікуванням, якщо проявляється хоча б один фактор:
- порушення балансу поживних речовин;
- пошкодження шкідниками;
- неправильна агротехніка;
- несприятливі погодні умови.
Кожен з них здатний спровокувати активацію сплячого вогнища інфекції в найбільш невідповідний час. Спалах хвороб на садовій ділянці породжує безліч додаткових проблем:
- витрати на хімічні фунгіциди;
- додаткові затрати праці на обробку саду від хвороб;
- урожай буде гіршим за якістю і кількістю навіть за найсприятливішого результату;
- для багаторічних рослин знадобиться додаткове лікування, інакше вони погано переносять зиму;
- залишки однорічних рослин доведеться спалити – ніякого компостування!
- грунт на ділянці теж бажано знезаразити розчином пестициду.
Можна обійтися без усіх цих проблем, якщо вчасно вживати заходів – обробляти фунгіцидами в профілактичних цілях. А купити їх можна за посиланням https://bizontech.ua/shop/cpp/fungicides.
Особливості вибору фунгіцидів
Компанія Бізон-Тех пропонує фунгіциди проти найбільш поширених грибкових захворювань плодоягідних рослин саду і овочевих культур. Лікувальний ефект застосування засобів захисту рослин на хвороби залежить від вибору препарату та правильного його застосування.
Навіть хіміки не можуть звести воєдино класифікацію фунгіцидів, оскільки в кожному окремому випадку беруть до уваги абсолютно різні характеристики. Сучасні фунгіциди широкого спектру дії застосовують для обробки вегетуючих рослин, починаючи від протруювання насіння до збирання врожаю.
За способом дії фунгіциди умовно поділяють на 2 групи – профілактичні (в більшості своїй, контактні) і лікуючі препарати викорінюючої дії.
За типом розподілу всередині рослини після розпилення розчину фунгіциду від грибків підрозділяються на 3 групи:
- контактні – на листках і зелених пагонах рослин утворюють тонкий бар’єрний шар, який пригнічує розвиток наявної мікрофлори і оберігає від повторного зараження;
- системні – молекули пестициду проникають через клітинні мембрани і надходять до складу соку рослини; цей лікувальний склад циркулює по капілярах і захищає організм від кінчиків коренів до верхівок пагонів;
- системно-контактної дії – найбільш ефективні, вони знищують патогени як зовні рослин, так і всередині.
Головне, чим відрізняються протигрибкові препарати – хімічний склад фунгіциду, який і визначає ефективність застосування:
- фунгіциди контактної дії найчастіше складаються з одного компонента (наприклад, хлорокиси міді);
- багатокомпонентні склади складаються з цілого комплексу активних компонентів – гумати лужноземельних металів, спеціальні фунгіцидні препарати і біодобавки, які при спільній дії посилюють внесок кожного інгредієнта.
Залежно від хімічних особливостей діючої речовини всі пестициди і фунгіциди в продаж надходять у вигляді порошку або емульсії. Для обробки саду від хвороб і захисту від можливих інфекцій готують робочий розчин відповідно до вказівок інструкції.
Розпилення робочого розчину проводять рівномірно по всьому об’єму куща, особливо звертаючи увагу на нижню сторону листя. Форсунку обприскувача бажано налаштувати на середній розмір крапель. Кращий час для обробки – ранкові години до полудня.
Дотримуйтесь норми витрат препарату і зазначених в інструкції рекомендованих термінів обробки – це допоможе отримати найкращий результат в боротьбі з грибковим захворюваннями рослин.