Про те, які двері краще встановити між кімнатами, ми замислюємося переважно в той момент, коли основні оздоблювальні роботи вже завершені. Тим часом, питання вибору цих елементів інтер’єру є важливим етапом проектування або ремонту житла. для прикладу, якщо завітати на сайт інтернет-магазину “Маркет-двері” можна знайти більше 5000 моделей міжкімнатних дверей, та купити ті, які потрібні саме вам. Своєчасне планування типу і розміру міжкімнатних дверей вбереже від неприємних наслідків: розбіжності дверного отвору і полотна за розміром, стилістичного дисонансу елементів інтер’єру. Тому якщо планується установка дверей нестандартного розміру або незвичайної конструкції, слід ретельно продумати конструкцію стін, величину отвору, гармонію із загальною концепцією приміщення.

ЯКИЙ МАТЕРІАЛ КРАЩИЙ?

Найчастіше вибирають міжкімнатні двері, виконані з дерева або деревно-стружкового матеріалу, рідше – зі скла і пластику.

Масив дерева прийнято вважати люксовим матеріалом, бездоганним в екологічному аспекті і важкодоступним через високу вартість. Двері з клеєного бруса містять матеріали, небезпечні для здоров’я: клей, морилку, лак. Дерево навіть при належному догляді схильне до дерформаціі, особливо з м’яких порід. А вироби з цінних порід коштують дорого.

Краще вибрати двері, вкриті шпоном. Вони більш доступні за ціною, виглядають презентабельно і солідно. При цьому виріб відрізняється міцністю, зносостійкістю, стійкістю до підвищеної вологості і перепадів температур. Усередині таких моделей може ховатися деревина хвойних порід або дерево-стружковий матеріал.

Скляні двері дозволяють сонячному світлу проникати всередину кімнати. Їх виготовляють з розжареного скла або триплексу – матеріалу з двох листів скла, посаджених на спеціальну плівку. Вони володіють хорошими характеристиками: міцністю, зносостійкістю і мають яскравий дизайн.

В даний час на ринку можна зустріти моделі з екошпону. Це покриття, а самі двері виготовляють з поліпропілену. Досить популярний нанофлекс, який виробляють з пергаментного японського паперу підвищеної міцності і покривають лаком. Двері, покриті екошпоном і нанофлексом вважаються еталоном екологічності, так як вони безпечні для людини і навколишнього середовища.

РІЗНІ КОНСТРУКЦІЇ І ЇХ ПЕРЕВАГИ

У виготовленні міжкімнатних дверей з альтернативних масиву дерева матеріалів застосовують кілька технологій. Кожна з них наділяє вироби певними перевагами і недоліками.

Шпоновані вироби

Ці моделі виготовляють з недорогих порід деревини або з дерево-стружкового матеріалу. Зовні дверне полотно обшивається тонким шаром деревини цінних порід. Завершальним шаром є поліуретанове лакове покриття. Готовий виріб має розкішний зовнішній вигляд, який поєднується з іншими перевагами:

  • доступна ціна;
  • вологостійкість;
  • стійкість до деформаційних факторів.

Поряд з перевагами шпоновані двері мають ряд недоліків. При покупці неможливо достовірно перевірити «начинку», дізнатися яку внутрішню структуру має виріб. По міцності вони поступаються аналогам з масиву. Технологія виробництва і масове виготовлення не дозволяють створити виріб унікального розміру і дизайну. Варіативність зводиться до різноманітності виду шпону і його кольору.

Ламіновані моделі

Ці вироби представляють нижній ціновий сегмент, а значить, в їх виготовленні використовуються найдешевші матеріали. Найчастіше всередині виробу можна виявити каркас з деревини хвойних порід зі вставками з дерево-стружкового матеріалу, спіненого полістиролу або картонних сот. Полотно покривають плівкою на паперовій основі, з акрилу, ПВХ, меламіну. Каркас виготовляється з хвойних порід дерева, а його порожнечі заповнюють ДСП, МДФ або ДВП. Найкращим вважається покриття з двохромного ламінату. Воно забезпечує виробу стійкість до вологи, хімічних і фізичних факторів стирання. За його міцність і високі естетичні якості йому було дано назву штучний шпон.

Ламіновані вироби мають кілька переваг:

  • доступна ціна;
  • легка вага;
  • стійкість до вологи;
  • практичність;
  • відносна стійкість до точкового впливу сили.

Поряд з перевагами ламіновані міжкімнатні двері характеризуються рядом недоліків:

  • одноманітний типовий дизайн;
  • можлива поява тріщин, міхурів на місцях стику плівки;
  • використання великої кількості синтетичних хімічних матеріалів, здатних виділяти випаровування в навколишнє середовище;
  • неможливість провести ремонт.

Емальовані вироби

Згідно зі статистикою найбільш популярними є емальовані двері. Класика радянського періоду з успіхом існує і в наші дні. Полотно з дерева або дерево-стружкового матеріалу покривається декількома шарами емалі, яка складається з полімерної основи, смол, лаку і пігментів. В результаті на виробі утворюється міцна плівка, яка стійка до агресивних зовнішніх факторів. Перевагами таких дверей є:

  • естетичний зовнішній вигляд;
  • можливість зміни дизайну: кольору, малюнку;
  • стійкість до зміни вологості і температури в приміщенні;
  • практичність, простота в догляді;
  • міцність до зношування;
  • можливість реставрації;
  • нешкідливість.

Однак з протягом часу покриття дверей – емаль – розтріскується. Це відбувається з виробами, які були виготовлені з порушенням технології: шари емалі були погано просушені або якість полімерної фарби невисока. При порушенні цілісності емалі двері можуть деформуватися.

Які двері вибрати: шпоновані або з емаллю, вирішує власник житла, виходячи з естетичних, практичних і фінансових аспектів. Можна знайти відносно недорогу ламіновану модель хорошої заводської якості, яка прикрасить інтер’єр і прослужить довгі роки. Відомі також зворотні випадки, коли двері з масиву дерева деформувалися і втрачала споживчі якості вже через рік експлуатації через низьку якість матеріалу і неправильну експлуатацію.

При виборі дверей завжди цікавтеся сертифікатом відповідності, звертайте увагу на якість матеріалу, покриття, фурнітури.