Банк стовбурових клітин: що це?

    У сучасному житті ми приділяємо належну увагу страхуванню автомобіля і житла, бізнесу та фінансових ризиків, але, здається, забуваємо про найцінніший дар – наших дітей. Водночас, у кожного з майбутніх батьків є шанс скористатися унікальною можливістю, яка здатна безвихідній ситуації врятувати життя та захистити здоров’я дитини (а іноді – навіть її близьких родичів). Йдеться про збір пуповинної крові немовляти і тривале зберігання виділених з неї стовбурових клітин. Цю послугу надає банк стовбурових клітин, або Кріобанк.

    Банк пуповинної крові: функції та гарантії особливого “сховища”

    Основним завданням банку стовбурових клітин є лабораторний аналіз зібраного акушером біологічного матеріалу (пуповинної або плацентарної крові, а також їхніх тканин), його обробка і практично необмежене в часі зберігання заготовлених стовбурових клітин та препаратів на їхній основі з можливістю видачі на першу вимогу «вкладника» .

    Безумовно, це надзвичайно відповідальні процеси, що вимагають високої кваліфікації та досвіду з боку співробітників, а також спеціальних умов, що забезпечують стерильність на всіх етапах, відсутність помилок і надійність зберігання. Тому будь-який кріобанк (Україна або інші країни світу) повинен мати державну ліцензію та пройти сертифікацію, що дасть клієнтам абсолютну впевненість в якості його послуг.

    Кріоконсервування, або секрет тривалого зберігання

    Оскільки банки стовбурових клітин гарантують збереження препаратів пуповинної крові протягом десятків років без втрати якості, виникає питання про умови зберігання. Єдиним способом не втратити життєздатність стовбурових клітин є кріоконсервування, що передбачає кріоконсервацію в рідкому азоті. Підготовка до цієї процедури передбачає кілька етапів:

    1. Отриманий біоматеріал ретельно перевіряється в лабораторії для підтвердження його чистоти (відсутності інфекцій, вірусів) та придатності в майбутньому.
    2. Після того, як лабораторія дає свій дозвіл, відбувається процесинг – концентрація і виділення безпосередньо стовбурових клітин (часто за допомогою автоматичного сепаратора).
    3. Потім отримані препарати змішуються з кріопротектором і дозуються – розливаються невеликими порціями в кілька ампул, щоб у разі необхідності «депозитом» можна було скористатися кілька разів.
    4. Кінцевий етап – кріоконсервування в спеціальному апараті, запрограмованому на підтримку постійної температури -196 ° С, незалежно від збоїв в електропостачанні. Відстежити роботу Кріобанку можна, наприклад, тут.

    Крім того, кріобанк обов’язково повинен мати захищений сервер, на якому зберігається вся інформація про зібраний матеріал, препарати пуповинної крові, плаценти тощо та їхніх власників. Це дозволяє уникнути втрати або помилки в даних.

    Банк пуповинної крові в Києві: чи існує?

    Якщо перший в світі банк, що дозволяє зберегти стовбурові клітини, відкрився на початку 1990-х років, то в Україні така інновація з’явилася більше ніж через 10 років. У 2003 році піонером у нашій країні став Кріобанк Інституту клітинної терапії. Сьогодні він має не тільки ліцензію МОЗ України, а й сертифікацію за міжнародним стандартом. Налагоджена система логістики, власна високотехнологічна лабораторія, компетентний персонал, страхування відповідальності та контроль кріосховища 24/7 – головні переваги банку. 12 тисяч сімей вже довірили йому зберігання безцінного внеску, і з кожним днем ​​ця цифра зростає. А це – головний показник відповідальності та успішності Кріобанку.

    Поділись


    Новини партнерів