7 причин замінити ваш матрац

  Хороший матрац здатний прослужити не один рік, але завжди настає момент, коли його необхідно замінити. Зробити це потрібно, навіть якщо зовні спальне ложе виглядає добре і вам складно розлучитися з ним.

  Чому не варто спати на старому матраці

  Середній термін служби матраца складає 10 років. Сучасні безпружинні моделі з цільними плитами з натурального латексу чи ортопедичних пін, а також вироби з блоком незалежних пружин можна використовувати й довше. Вироби з недорогими наповнювачами не витримують настільки тривалої експлуатації.

  Ваш матрац, як і раніше, може здаватися зручним і звичним. Насправді він уже втратив свою здатність підтримувати хребет. Деякий час ви можете не помічати дискомфорту, а пробудження серед ночі та хронічну втому пояснювати десятком різних причин, але тільки не старим матрацом. І дарма. Здоровий сон має дуже важливе значення для самопочуття людини, тому відкладати покупку нового матраца не варто.

  До того ж у виробі, який використовується довгий час, може ховатися безліч небезпек. Цілком невинна з них — це пил, що накопичився за багато років. Крім того, на поверхні матраца постійно осідають ороговілі частинки шкіри, він вбирає піт і шкірний секрет. Це ідеальне середовище для пилових кліщів, які є вже серйозною проблемою.

  Коли потрібно замінити старий матрац

  Отже, матраци, які прослужили 8–10 років, необхідно поміняти. Зробити це потрібно, якщо:

  1. Вранці ви прокидаєтеся з відчуттям скутості в шиї та болю в спині та м’язах, насилу встаєте з ліжка і довгий час відчуваєте себе розбитим і невиспаним. Причини дискомфорту можуть бути різні. У деяких випадках дійсно винен матрац, який не забезпечує коректної підтримки через порушення структури наповнювача.

  2. Виріб втратив форму. Щоб переконатися в цьому, потрібно поставити матрац на ребро. Він може не виглядати ідеально рівним, але на ньому точно не повинно бути викривлень або заломів, які свідчать про руйнування внутрішньої конструкції.

  3. На поверхні матраца з’явилися вм’ятини або провали, краї виробу опустилися. Під час сну ви скочуєтесь в поглиблення, що з’явилися, вам складно поміняти положення тіла або перевернутися на інший бік.

  4. Пружини провалюються всередину, випирають чи скриплять при натисканні. За час використання матраца вони зносилися, деформувалися і не можуть виконувати свої функції.

  5. У вас раптово виникла алергія, яка обумовлена ​​потраплянням всередину виробу пилу і бруду, появою пилових кліщів.

  6. Не вдома — в готелі або у друзів — ви спите набагато краще, а у власному ліжку не можете влягтися.

  Це основні причини для заміни матраца. Якщо хоча б декілька з них вам знайомі, настав час приступати до вибору нового виробу. Асортимент сучасних матраців дуже широкий і різноманітний. Придбати потрібну модель, яка зробить ваш сон по-справжньому комфортним, буде зовсім нескладно.

  Поділись


  Новини партнерів