Необхідність придбання чергової пари черевиків чи туфель ставить покупця перед вибором із численних варіантів. Якщо у пріоритеті якість, комфорт та практичність, краще купити взуття з натуральної шкіри.

Переваги шкіряного взуття

Вартість виробів зі шкіри виправдовують їх чисельні переваги:

  • ​​правильна посадка по нозі – у процесі носіння шкіра трохи розтягується, приймаючи зручну форму;
  • оптимальний мікроклімат – природний матеріал забезпечує хорошу терморегуляцію та повітрообмін;
  • зносостійкість – взуття довго зберігає презентабельний вигляд та властивості.

Натомість шкіряне взуття вимагає дбайливого ставлення та нетрудомісткого, але регулярного догляду.

Етапи щоденного догляду за взуттям

Турботу про шкіряне взуття бажано зробити корисною звичкою. Це допоможе зберегти вигляд та якість виробів, а також продовжити термін їхньої служби. Інакше на шкірі з’являться заломи, тріщини, плями та потертості. Також вона змінить колір та втратить глянець. Щоб цього уникнути, потрібно зробити кілька простих процедур.

Очищення

Після повернення з вулиці взуття потрібно очистити сухою тканиною від пилу та злегка вологим від інших забруднень. Цей етап починають із підошви, а закінчують верхньою частиною. У жодному разі не можна мити шкіру у великій кількості води: під краном або погано віджатою ганчіркою. Тканина для миття має бути м’якою і добре вбирати вологу. Після вологого очищення потрібно ще раз протерти взуття сухою ганчіркою, щоб прибрати надлишки рідини та прискорити процес висихання.

Сушка

Шкіра не любить надмірного тепла, тому не можна сушити її феном, біля обігрівача або тим більше біля відкритого вогню. Після такого екстремального впливу взуття може деформуватися, затвердіти або зменшитися у розмірі, а його зовнішній вигляд зіпсується.

Існують гнучкі електросушіння з полімерною оболонкою, які кладуть усередину взуття. Вони дають комфортну температуру, за якої черевики та туфлі сохнуть зсередини без перегріву. Якщо такого приладу немає, можна просто щільно заповнити внутрішній простір газетами і сушити при кімнатній температурі. Це займає значно більше часу, але верх та підкладка встигають повернути свою форму. Тому бажано купити взуття на сезон у кількох примірниках та сушити його правильно.

Полірування

Для збереження еластичності, м’якості та блиску верхню частину обробляють кремом або спеціальним воском. Його наносять не на саму шкіру, а на взуттєву щітку та тонким шаром розподіляють по поверхні. Через деякий час надлишки крему видаляють сухою ганчіркою і полірують взуття м’якою тканиною з фланелі або мікрофібри. Натирати шкіру кремом безпосередньо перед виходом надвір не можна. Замшеве взуття обробляють водовідштовхуючими засобами.

Кошти для догляду зручно підбирати під час купівлі нової пари. Це дасть можливість підібрати оптимальний комплект доглядових продуктів та колір взуттєвого крему.