Кухня без духовки – неповна кімната, бо це саме те місце, де ви створюєте свої кулінарні витвори. На ринку представлено безліч моделей, що ускладнює вибір.. Наприклад, духова шафа Bosch може мати різні функції: НВЧ, гриль, вертел, чи каталітичне очищення, залежно від конкретної моделі. Варто розглянути, які типи існують та як обрати духову шафу для сучасної кухні.

Газова чи електрична духова шафа: обираємо

Обидва варіанти мають свої переваги та недоліки. Обидва здатні приготувати страви, але вибір може бути обмеженим відсутністю газу, що скорочує опції до електричної духової шафи. Або якщо додаткова техніка може негативно вплинути на електромережу, вибір газової може стати раціональним рішенням. Кожен тип має свої особливості, які варто розглянути перед покупкою.

Енергоефективність

Зазвичай у цього типу побутової техніки є класи енергоспоживання, такі як А, А+, А++ (А++ – найефективніший). Фахівці рекомендують розглянути духові шафи від Bosch, оскільки вони часто мають найвищий клас енергоефективності.

Потужність

Чим вища потужність, тим економічніше працює обрана духова шафа. Це зумовлено тим, що потужна техніка приготує їжу швидше, тож споживатиме менше електроенергії. Якщо плануєте заощадити на комунальних платежах, обирайте модель з потужністю 4.4 кВт.

Об’єм камери

У разі маленької кухні варто звернути увагу на об’єм камери – 45 або 46-50 літрів, щоб максимально раціонально використовувати простір.

Очищення духової шафи: вибір оптимального варіанту

Часто буває так, що після приготування смачної страви зі смачною скоринкою камера духовки може залишитися забрудненою. Тому перед вибором духової шафи для вашої кухні важливо врахувати тип системи очищення. Це може бути представлено в кількох варіантах:

 1. Традиційне очищення (з емаллю легкого очищення, яку можна мити руками за допомогою губки та миючого засобу).
 2. Гідролізна система (очищення камери, наповнення водою, увімкнення температури від 59 до 90°C та утворення пари для очищення).
 3. Каталітична система (очищення при виключенні духовки при температурі від 140 до 200°C).
 4. Піролітичне очищення (температура до 500°C для повного спалювання жиру зі стінок камери, зауважте, що цей тип очищення підходить лише для електричних духовок).

Програми для готування

Правильний вибір духової шафи означає вибір моделі, що повністю задовольняє ваші потреби. Сучасні апарати можуть мати різні функції готування, окрім стандартних режимів. Варто вказати основні програми для готування.

 1. Великий гриль: посилена подача тепла зверху для запікання м’яса, шашлику та великих страв.
 2. Гриль + конвекція: вентилятор розподіляє тепло від гриля, корисний при готуванні м’яса і ковбас на тривалий час.
 3. Верхній + нижній нагрів: подача тепла одночасно зверху та знизу для рівномірного пропікання будь-якої їжі.
 4. Верхній нагрів + конвекція: гаряче повітря у верхній частині камери для листкової випічки.
 5. Конвекція: розподіл гарячого повітря по всій духовці, підходить для розморожування та приготування на кількох рівнях.
 6. Нижній нагрів: подача тепла від нижньої частини камери, базовий режим.
  Нижній нагрів + конвекція: тепло знизу та розподіл вентилятором по всій камері, ідеально для випікання хліба та піци.
 7. Пароварка: нагрівання води внизу камери, пар підіймається для приготування блюд.
 8. Бродіння або ферментація: підтримка стабільної температури для підняття тіста чи приготування кисломолочних продуктів.
 9. Автоматичні програми: встановлені режими для оптимальних умов готування певних страв.

Якщо плануєте купити духову шафу для власного використання, придивіться до модельного ряду бренду Bosch. Повний асортимент товарів бренду шукайте на сайті виробника – www.bosch-home.com.ua.