Перший авіапереліт: що потрібно знати пасажиру?

Подорожувати на літаку дуже просто і комфортно. Іноді набагато краще купити авіаквиток і провести в повітрі пару годин, ніж 2 дні перебувати в поїзді. Сьогодні кожна авіакомпанія має свій сайт, на якому можна дізнатися про вартість перельоту, придбати квиток, а також знайти інформацію про багато різних послуг, які надає перевізник. Для прикладу на сайті http://www.flyuia.com/avia-ru/kbp-to-nyc-ru.html ви можете додатково оформити страховий поліс, замовити автомобіль або ж забронювати готель.

Але що робити, якщо ви летите вперше? Як заспокоїтися і налаштуватися на політ? Що обов’язково потрібно врахувати, якщо ви хочете, щоб поїздка була вдалою?

Поради пасажирам, які летять на літаку в перший раз:

Уточніть час реєстрації на ваш рейс. Кожен аеропорт встановлює його окремо. В середньому реєстрація починається за 2 години до вильоту. Краще приїхати саме до цього моменту, щоб вибрати місце і без проблем пройти всі необхідні формальності.
Перед входом в аеропорт знаходиться велике табло, на якому відображені всі найближчі рейси. Там же ви зможете знайти інформацію про те, де проводиться реєстрація та вихід на посадку. При виникненні будь-яких питань звертайтеся до працівників аеропорту.

Отже, ви знайшли стійку реєстрації. Ставайте в чергу, приготуйте паспорт і квиток. За стійкою вам видадуть посадковий талон. У ньому буде вказано точний час і номер виходу на посадку, а також ваше місце в салоні літака. Одночасно усі валізи зважуються і відправляються на навантаження.

Якщо ви летите за межі країни, необхідно пройти паспортний контроль, а потім особистий огляд. Порядок проходження інстанцій в різних аеропортах може відрізнятися, тому, якщо ви не впевнені, що потрібно робити, зверніться за допомогою до працівників аеропорту.

Посадку, як правило, оголошують приблизно за 30-40 хвилин до вильоту. До цього часу можете заховати паспорт і дістати тільки посадковий талон. Потім знайдіть свій вихід на посадку – і скоро ви опинитеся в салоні літака.

Якщо ви не знайшли подушку і ковдру на своєму кріслі (це стосується перельотів на дальні відстані), відразу попросіть ці приналежності у стюардеси. Під ковдрою летіти затишніше, а подушку можна підкласти під поперек.

У літаку у більшості пасажирів злегка набрякають ноги через порушення кровообігу. Тому, взуття краще відразу зняти і переодягнути шкарпетки.

У деяких людей під час перельоту закладає вуха. Для боротьби з цією проблемою можна використовувати беруші, льодяники, жуйку. На багатьох рейсах все це видається стюардесами перед польотом.

Врахуйте, що в останні роки діє заборона на куріння в літаках (це стосується навіть електронних сигарет). Туалети, розташовані на борту повітряного судна, обладнані спеціальними датчиками диму, а тому, навіть не намагайтеся покурити там – заплатите величезний штраф.

Під час польоту (в залежності від його тривалості) вам запропонують сніданок, обід, вечерю, прохолодні напої. Все це входить у вартість квитка.

Коли ви приїдете в пункт призначення, потрібно пройти всі аналогічні формальності.

Бажаємо вам вдалої подорожі!

Поділись


Новини партнерів