Компанія Huawei абсолютно заслужено вийшла на друге місце в світі за обсягами продажів смартфонів, а по модельній різноманітності може посперечатися навіть з Samsung. Ви можете самостыйно в цьому переконатися, завытавши на сайт https://y.ua/smartfony/huawei-p-smart-plus/c11258/f=1:439_1777:33066/.
Якщо спробувати дати лаконічну оцінку смартфонам Huawei, вийде приблизно наступне. Huawei – кандидат №1 для тих, хто шукає смартфон з хорошою камерою. До того ж, в переважній більшості цінових категорій. А ось для завзятих геймерів смартфони компанії особливого інтересу не представляють. Принаймні ті, які мають у своїй основі чіпи HiSilicon. Нюанси існуєть, але, в цілому – десь так.
Кращі смартфони Huawei 2018 року ви можете знайти в нашому рейтингу, складеному за відгуками фахівців, експертів і звичайних покупців.
Флагмани Huawei
1. Huawei Mate 10
Відкриває рейтинг кращих смартфонів компанії Huawei флагман – Mate 10. Описуючи нинішнього флагмана, раз у раз доводиться використовувати похідні від кореня «інтелект». Його новітня однокристальна система Kirin 970 містить спеціальний модуль нейронних обчислень. Передбачається, що внутрішня архітектура даного процесора в десятки разів ефективніша з точки зору потреб штучного інтелекту. Факт наявності ІІ в Mate 10 ми підтвердити або спростувати не можемо, а сам виробник не соромиться вживати відповідні прикметники перед назвами підсистем смартфона і реалізованих в ньому технологій. Цифровий зум, розпізнавання сцен і об’єктів, розподіл внутрішніх завдань, управління енергоспоживанням – всі вони строго інтелектуальні.
Існує три версії новинки: «звичайна», Pro і Porsche Design. Апаратна платформа скрізь однакова, а ось екрани і місця розташування дактилоскопічних сканерів радикально відрізняються. З огляду на габарити смартфонів, більш практичним є саме молодший Mate 10, у якого сенсор знаходиться спереду. Крім того, тільки у цій моделі залишився класичний 3.5-мм аудіороз’єм, ну і екран «Прошки» з матрицею PenTile і меншим розширенням не переконує.
Чим точно порадує своїх власників флагман Huawei, так це якістю знімків. Завдяки світлочутливій оптиці (f / 1.6), тандему з RGB і монохромного модулів, а також відразу двох сигнальних процесорів, смартфон набрав 97 балів рейтингу на сайті DxOMark.
Основні плюси:
- найпотужніша «начинка»;
- шикарні фотознімки;
- гігабітний LTE-модем;
- допускається одночасна робота двох 4G-сімок;
- хороша автономність.
Мінуси:
- захист тільки від бризок (IP53);
- 4K-відеозйомка без стабілізації.
2. Honor 10
Продовжує наш рейтинг кращих найкрутіший Honor, який традиційно представляє собою трохи спрощену версію старших моделей з лінійки Huawei P. При цьому, за деякими параметрами, «простий» P20 він примудряється навіть перевершувати. З нашої точки зору, слабкою ланкою Honor 10 є сканер відбитків, поєднаний з апаратним блоком навігації. Розробники моделі віддали перевагу ультразвуковій конструкції сенсора, а практично всі відомі реалізації дактилоскопії такого типу ніколи не демонстрували високої точності розпізнавання. Крім того, сам по собі жестовий метод навігації реально зручний, але його виконання в Honor 10 надто вже далеке від досконалості. Нарешті, обговорюваний вузол не позначений рельєфними межами, тому до його знаходження на дотик доведеться звикати. Пару слів на захист: на мокрих і брудних пальцях сканер спрацьовує без проблем. За ідеєю, мікропошкодження шкіри також не повинні вводити його в оману.
Основні плюси:
- потужна начинка;
- добротна камерна частина;
- дуже гучний динамік;
- є кодек aptX HD;
- ефектний зовнішній вигляд.
Мінуси:
- ультразвуковий сканер відбитків;
- невдала реалізація блоку апаратної навігації;
- немає оптичної стабілізації;
- карти пам’яті не підтримуються;
- вологозахист відсутній.
Кращі камерофони Huawei
1. Huawei P20 Pro
Продовжує наш рейтинг кращих смартфонів Huawei модель P20 Pro – приголомшливий смартфон для тих, хто любить фотографувати і здатний на 100% використовувати можливості камер, прекрасно розуміючи, що, як і навіщо слід налаштовувати в кожному конкретному випадку. При зйомці за спрощеним варіантом «навести апарат на об’єкт, натиснути кнопку і отримати результат» свої кращі якості не проявить, незважаючи на самонавчальний штучний інтелект з його сотнями сценаріїв, що розпізнаються. Простіше кажучи – чудес не буває. Фішкою смартфона є потрійна камера, що дозволяє знімати з високою деталізацією (провідний сенсор розширенням 40 мегапікселів), при мінімумі світла (додатковий монохромний з діафрагмою f / 1.6) і на великій відстані (допоміжний з фокусною відстанню 80 мм). Фронтальний модуль також вельми непоганий – 24 Мп.
Основні плюси:
- найширші можливості зйомки в ручному режимі;
- потужна начинка;
- якісний звук;
- гідна автономність.
Мінуси:
- оптична стабілізація працює тільки для телевика;
- не найкраща якість при макрозйомці;
- карти пам’яті не підтримуються.
2. Honor View 10
На думку більшості експертів, фотоможливості Honor View 10 (він же V10) злегка перевершують аналогічні таланти «простої» десятки, що і стало для нас головним аргументом саме такого позиціонування цих моделей за категоріями. Від старших «родичів» рекомендованому девайсу дісталася інтелектуальна система обробки, яка теоретично дозволяє отримувати рівноцінні фотографії незалежно від умов зйомки. Зрозуміло, безпомилковою її роботу не назвеш, але і промахів з кожним оновленням прошивки вона робить все менше. У технічному сенсі, основна камера являє собою улюблену комбінацію Huawei з RGB і монохромного сенсорів, яка забезпечує високі деталізацію і світлочутливість одночасно. З інших достоїнств подібного рішення можна назвати широкий динамічний діапазон і нативний режим художньої зйомки. А ще камера Honor V10 вміє знімати в HDR і писати в RAW. Найбільш істотним недоліком апарату ми вважаємо спірний дизайн його тильної сторони.
Основні плюси:
- високопродуктивна начинка;
- просунута камерна частина;
- металічний корпус;
- непогана автономність.
Мінуси:
- далеко виступаючі об’єктиви тилових камер;
- оптичної стабілізації немає;
- вологозахист відсутній.
3. Huawei Nova 2i
Просувати на різних ринках одну і ту ж модель, тільки під іншими назвами – це нормальна практика, однак за кількістю таких регіональних варіантів Nova 2i переплюнула всіх своїх конкурентів. По суті, Huawei G10, Maimang 6, Mate 10 Lite, Honor 7X – один і той же смартфон з мінімальними відмінностями в дизайні. І правильно, гарного товару має бути багато.
Чим телефон хороший? По-перше, через великий екран з тонкими рамками і співвідношенням сторін 18: 9. Ще для нього передбачений режим підвищеної чутливості, що дозволяє не знімати рукавички. По-друге, він має неігрову, але досить продуктивну платформу і солідний обсяг пам’яті. По-третє, у ньому присутні відразу два тандемні фотомодулі. Так би мовити, боке в будь-яку сторону. До речі, селфі за допомогою фронтальної камери виходить дуже цікавим. Тилова вночі знімає так собі, зате при нормальному (навіть штучному) освітленні – шикарно. Ну і Slow Motion в цій ціновій категорії поки що екзотика. Нарешті, смартфон не просто так має індекс «i». Деякі інтелектуальні здібності Mate 10 йому все ж перепали.
Основні плюси:
- відмінний дисплей;
- фронтальний камерний модуль з апаратним боке;
- багатофункціональний і дуже спритний сканер відбитків;
- корисні можливості штучного інтелекту;
- Bluetooth з підтримкою aptX.
Мінуси:
- немає модуля NFC;
- однодіапазонні Wi-Fi;
- застарілий роз’єм microUSB;
- поєднаний слот для пам’яті / сімки.