Smart-квартира – житло компактне. Зазвичай воно складається з єдиної кімнати (вона ж кухня, спальня та вітальня) плюс – службові приміщення. Площа невеличка – зазвичай, 18-25 м кв. Але сама ідея приваблює: оптимальне використання житлового простору, спроба зробити його сучасним та більш ергономічним. Втім, на DOM.RIA серед новобудов є великий вибір смарт-квартир з різною квадратурою та ціною.
Загальні відомості: що потрібно знати
Великі забудовники в Україні пропонують 3-5% загального фонду на цих «малюків». Є комплекси, що більш практично реалізують цю ідею – наприклад, Smart Дом (Вишневе) або «Смарт Хаус» (Київ).
Смарт як житло в Україні у ТОП потрапило у 2016-2017 рр. Такі квартирки мали широкий попит і серед українців, і серед іноземних інвесторів. Адже за статистикою, при здачі в оренду Smart окупаються за 6-7 років, а це швидше, ніж однокімнатна класика. Найбільше таких квартир збудовано у Києві та Київській області, а також у Харкові та Одесі.
Хто цільова аудиторія Smart-квартир?
За статистикою, цільова аудиторія смарт-квартир – переважно люди молоді та сучасні. Часто це холостяки або бездітні сім’ї із 2-х осіб. А загалом, потенційні покупці – молодики, які хочуть проживати в районі з розвиненою інфраструктурою, але при цьому не переплачувати за квадратні метри. Це молоді фахівці, працівники IT та інших високооплачуваних сучасних секторів, що працюють в Інтернеті.
Переваги Smart-квартири
Компактні апартаменти мають попит, тож у них є низка переваг, серед яких:
- Насамперед – ціна. За статистикою смарт коштує відсотків на 25 нижче у порівнянні з «повнометражкою». На ремонт та купівлю меблів піде менше грошей.
- Це вигідний варіант для іпотеки, замість того, щоб винаймати житло.
- Можливість проживання у районі розвиненої інфраструктури. Більшість таких квартир знаходяться у комплексах, які реалізують ідею «місто у місті»: об’єкти – соціальні й комерційні – розташовані неподалік від житла, наприклад, магазини, банківські відділення, дитячі садки, школа та пошта.
- Економія з комунальних послуг.
- Відсутність «мертвої зони» у квартирі. Простір Smart виконує максимум функцій.
- Мінімалізм. Мрієте позбутися всього зайвого й оточити себе тільки необхідними речами – це саме той варіант.
Які є недоліки: про що вам не скажуть забудовники
Перш ніж придбати житло такого типу, обов’язково слід ознайомитися із його недоліками.
- Деякі забудовники використовують нежитловий фонд. Вони вдаються до деяких хитрощів, використовують комерційні приміщення й технічні поверхи, переробляючи у Smart, документації це не відповідає. Ще метод – переробити величезну квартиру у декілька менших об’єктів.
- Можливі проблеми з оформленням прописки.
- Щільне сусідство. Кількість Smart-квартир на поверсі велика, сам комплекс нагадує вулик, велика прохідність і низький рівень ізоляції від шумів.
- Підвищена ціна 1 кв. м – вона перевищує показники звичайних однокімнатних квартир.
- Габарити цих квартир нестандартні, це може бути причиною проблемного ремонту, потреби в меблях, зроблених на замовлення, дорогому дизайні.
- До того, приватного життя й особистого простору досягти у смарті практично неможливо.
Попри все це багато потенційних покупців сьогодні обирають саме смарт. Перед купівлею зверніть увагу на документацію, щоб уникнути можливих юридичних проблем.