
Перша Чорна п’ятниця
Трюк вдався – в лавочці розкупили практично все. Тенденцію підхопили інші продавці, поступово виходячи в плюс за рахунок великої кількості продажів.
Великі знижки на Чорну п’ятницю як традиція
Після того, як жителі США впоралися з кризою, акцію трохи видозмінили і почали проводити один раз на рік – перед початком різдвяних свят, в п’ятницю після Дня подяки.
У 1966 році вираз Black Friday став усталеним по відношенню до розпродажу. Активно використовувати його почали поліцейські США, яким доводилося стикатися з величезною кількістю роботи. Причина-пробки на дорогах, кілометрові черги в магазини і сутички в торгових залах через спробу схопити останній екземпляр товару. Поступово традицію почали переймати інші країни. В Україні щорічне проведення розпродажу почалося після 2010 року.
До речі, коли в 2013 році для акції зробили спеціальний загальний сайт, на якому розміщувалися пропозиції від різних магазинів, він звалився в перші 3 хвилини через занадто велике навантаження.
Чорна п’ятниця 2020 і її особливості
На Чорну п’ятницю 2020 замість одноденного розпродажу покупців чекає повноцінний Шопінг-вікенд. Магазини вже оголосили, що акція триватиме мінімум 3 дні, а у деяких рітейлерів – цілий тиждень.
Звичний формат з чергами біля каси або біля входу в магазин, зараз неактуальний. Продавці зосередять роботу на онлайн-продажах. Найвигідніші знижки запропонують інтернет-магазини. Причому при оплаті замовлень онлайн можна отримати додаткові бонуси – кешбек, безкоштовну доставку і т. д.