Як виявити апендицит у жінок

Признаки апендициту

Апендицит – це запалення апендикса, тобто так званого червоподібного відростка сліпої кишки. Він може діагностуватися як у дітей, так і у дорослих, але у останніх виявляється частіше. Причому апендицит найбільш поширений саме серед жінок, які перебувають у віковій категорії від 20 до 35-40 років. А у представників чоловічої статі захворювання переважно розвивається в більш ранньому віці: від 10 до 20 років.

Причини запалення апендикса досі достеменно не встановлено, і існує кілька думок і теорій на цей рахунок. Так, одні вчені вважають, що відросток запалюється через його зашлакованість, наприклад, через заповнення каловими масами. Інші вважають, що негативним чинником є запальні або інфекційні захворювання органів травлення. Треті вважають, що певну роль у запуску процесу відіграє стрес, а четверті гадають, що апендикс може запалитися через зсув (нерідко апендицит розвивається у вагітних).

Де знаходиться апендикс

Щоб дізнатися основні симптоми апендициту у жінок, слід з’ясувати, де розташовується апендикс. Червоподібний відросток є закінченням сліпої кишки, і його положення у різних людей може відрізнятися, що обумовлюється індивідуальними фізіологічними особливостями і розташуванням внутрішніх органів. Так чи інакше, у будь-якому випадку він буде знаходитися справа. А щоб дізнатися більше точне розташування, відступивши від пупка приблизно 8-10 сантиметрів праворуч, а потім на таку ж відстань опустіться вниз.

Довжина апендикса становить близько 7-9 сантиметрів, і його кінчик може відхилятися в ту або іншу сторону. Наприклад, у жінок він іноді виявляється в малому тазі, що значно ускладнює діагностику і змушує плутати апендицит з гінекологічними запальними захворюваннями. Також червоподібний відросток може наближатися до нирок, і це може помилково вказувати на проблеми в їх роботі. Іноді він піднімається трохи догори.

Прояви апендициту у жінок

Зазвичай ознаки апендициту у жінок незначно відрізняються від таких у чоловіків. Але основна складність діагностики полягає в близькому розташуванні червоподібного відростка сліпої кишки з органами жіночої репродуктивної системи, тому прояви його запалення часто приймаються за проблеми гінекологічного характеру.

Отже, основні прояви апендициту:

Біль. Вона вважається одним з найперших і явних ознак апендициту. Але характер її може бути абсолютно будь-яким. Багато відзначають ниючі, слабкі або тупі больові відчуття, а другі – гострі і ріжучі. Причому біль може бути періодичною, тобто припинятися на час і з’являтися знову. Чітка локалізація спостерігається далеко не завжди, лише деякі можуть вказати на праву нижню частину живота. Поступово біль поширюється практично по всій черевній порожнині, і тоді визначити точне розташування апендикса і запідозрити його запалення точно неможливо. Щодо характерної ознаки вважається те, що відчуття зазвичай загострюються або при фізичному навантаженні (наприклад, при чханні, кашлі, під час сміху), або при зміні положення тіла. Варто зазначити, що прийом знеболюючих препаратів дає лише короткочасне полегшення або ніяк не впливає на такий симптом. А прикладати до живота грілки або лід категорично забороняється, бо це може погіршити стан хворих і призвести до вкрай тяжких наслідків.

Підвищення температури тіла теж часто супроводжує аппендициту. Але конкретні позначки, до яких вона може зрости, вказати складно. Так, при мляво і довгостроково поточному запаленні температура може бути субфебрильною, тобто не перевищує 37,5-37,7 градусів. Якщо характер захворювання гострий і раптовий, то зазвичай спостерігається підвищення до значних або навіть критичних позначок – 38-39 градусів. Підвищення може супроводжуватися гарячковим станом, жаром, судомами, ознобом та іншими симптомами, що залежать від індивідуальної реакції організму.

Якщо обмацати м’язи черевної стінки, то можна відзначити їх надмірне напруження. Живіт може здаватися дуже твердим і ніби збільшеним у розмірах. А якщо пальпувати нижню праву частину живота, то больові відчуття можуть посилитися в рази.

Загальне нездужання і погіршення стану: зниження або повна відсутність апетиту, слабкість, підвищена стомлюваність, втома, апатія, сонливість.

Нудота або блювання. Як правило, такий симптом теж виникає у більшості людей, що пов’язано зі спазмами, поступово поширюються по всіх органах шлунково-кишкового тракту.

Диспептичні симптоми, обумовлені порушенням травлення. До них відносяться підвищене газоутворення, пронос або, навпаки, запор, здуття.

При здавлюванні сечового міхура можуть спостерігатися такі прояви як прискорене сечовипускання, відчуття неповного спорожнення, дискомфорт.

У жінок можуть виникати неприємні чи болючі відчуття під час статевих актів, що пов’язано з близьким розташуванням апендикса і практично всіх органів репродуктивної системи, розташованих у малому тазі.

Як правило, перебіг захворювання швидке і гостре. Зазвичай перші симптоми є розмитими і неявними, але вже через добу вони накопичуються і посилюються. На другу і третю добу через некроз тканин червоподібного відростка і відмирання нервових закінчень може відчуватися уявне полегшення. Але в той же час починається посилення симптомів загальної інтоксикації організму. На четверту добу ситуація може значно погіршитися, у багатьох через такий період розвитку запального процесу починається прорив апендикса, при якому відбувається його перфорація, а вона загрожує перитонітом – запалення черевної порожнини. У підсумку імовірний летальний результат.

Що робити?

При найменших підозрах на апендицит не варто намагатися самостійно усунути його симптоми, це неможливо, а деякі дії можуть нашкодити і бути небезпечними. Єдиний можливий спосіб лікування такого захворювання – хірургічний, що передбачає оперативне втручання і видалення червоподібного відростка сліпої кишки. Так що все, що ви повинні зробити – це негайно звернутися до лікаря і розповісти про симптоми, щоб фахівець зміг поставити діагноз.

Ставтеся уважно і відповідально до свого здоров’я, щоб вчасно розпізнати симптоми апендикса, звернутися до лікаря і уникнути тяжких наслідків.

Поділись


Новини партнерів