Як позбутися від папілом в домашніх умовах

Папіломи

Папіломи – це новоутворення на тілі, які можуть виглядати як висячі родимки або звичайні бородавки. Останні найчастіше з’являються на долонях, пальцях ніг і рук. А основні місця локалізації папілом – ділянки підвищеного тертя, такі як шия і пахвові западини. Також вони можуть з’являтися на повіках або навіть між віями.

Причини появи папілом

Основна і єдина причина появи папілом – це папіломавірус людини, яким, до речі, заражена велика частина населення планети. Він може довгий час «дрімати» в організмі і майже ніяк не давати про себе знати, якщо імунна система буде функціонувати повноцінно і придушувати його. Але як тільки відбудеться збій, або імунітет ослабне, вірус активізується. І тоді почнуть проявлятися симптоми захворювання – папіломи. У важких випадках вони можуть покрити буквально все тіло, особливо якщо лікувати хворобу неправильно або зовсім нічого не робити.

Якщо ви збираєтесь видалити папіломи в домашніх умовах, то для початку повинні з’ясувати кілька важливих особливостей:

Якщо новоутворення буде видалено неправильно або не повністю, то воно може вирости знову, причому значно збільшившись в розмірах.

Деякі папіломи володіють онкогенними властивостями, тобто можуть при певних умовах перероджуватися в злоякісні пухлини. І одна з таких умов – це травмування. Тому видаливши звичайну родимку або бородавку агресивним або грубим механічним способом, ви можете запустити процес її переродження, і тоді наслідки будуть дуже серйозними і незворотними.

Пам’ятайте про те, що основна причина появи папілом – вірус. Тому навіть якщо ви видалите всі новоутворення, але не будете лікувати саме захворювання, то нічого не зміниться.

Отже, як же прибрати папіломи зі свого тіла? Є кілька способів, всі вони будуть детально розглянуті нижче.

Спеціалізовані місцеві препарати

В аптеках можна придбати спеціалізовані препарати, призначені для видалення новоутворень на шкірі. Випускаються вони у вигляді мазей, розчинів, кремів і навіть пластирів. Всі вони містять агресивні компоненти, які провокують відмирання тканин. Зазвичай потрібно всього кілька нанесень (іноді одне), щоб новоутворення почало руйнуватися. На його місці утворюється кірочка, яка самостійно відпаде приблизно через тиждень.

Найбільш ефективні засоби:

«Ферезол» — розчин, що містить трикрезол і фенол.
«Кріофарма» — препарат на основі пропану та диметилового ефіру.
«Супер-чистотіл» — препарат, що містить гідроокис калію, гідрокарбонат і хлорид натрію.
«Веррукацид» — розчин на основі метакрезола і фенолу.
«Антипапілом» — гель, у складі якого гідроокис натрію і калію.

Як ви вже встигли зрозуміти, основною і єдиною причиною появи на тілі папілом є вірус. І цілком логічно, що потрібно лікувати саме його. Але, на жаль, він невиліковний: потрапивши в організм одноразово, папіломавірус людини залишається в ньому назавжди. І все ж можна зробити так, щоб він практично «заснув» і ніяк себе не проявляв.

Для лікування папіломавірусної інфекції зазвичай призначаються препарати, що відносяться до категорії імуномодуляторів. Вони буквально «підстьобують» імунітет і змушують його активно працювати і відбивати атаки патогенних мікроорганізмів. Допомогти видалити папіломи і придушити вірус можуть такі препарати як «Панавир», «Ізопринозин», «Неовір».

Але починати прийом імуномодуляторів самостійно не варто, адже необдуманий вплив на імунну систему може обернутися проти вас. Зверніться до лікаря і пройдіть обстеження, щоб з’ясувати, чи буде у вашому випадку ефективним той чи інший засіб.

Народні засоби

В домашніх умовах можна використовувати народні засоби, але у будь-якому випадку будьте обережні, деякі можуть нашкодити при неправильному застосуванні.

Домашні рецепти, які допоможуть видалити папіломи:

Щодня змащуйте папіломи свіжим соком чистотілу, поки вони остаточно не зруйнуються. Замість цього засобу можна використовувати оцет (9%-ний яблучний) або нашатирний спирт. Також для регулярних протирань підійдуть соки з кислих фруктів або ягід, наприклад, горобини, калини, зелених яблук, лимона.

Приготуйте кашку з свіжого часнику, подрібнивши його з допомогою терки або часникового преса. Накладіть масу на папілому, заклейте її пластиром або перев’яжіть бинтом і залиште на ніч. Вранці змийте склад. Повторюйте процедуру до повного позбавлення від дефекту.
Цибулину очистіть, розріжте навпіл, опустіть на п’ять хвилин в оцет і на ніч прикладіть до папіломи, надійно зафіксувавши її. Лікування проводиться до тих пір, поки новоутворення на шкірі не зникнуть зовсім.

Волоський горіх очистіть і подрібніть до стану пюре. Протягом тижня наносьте його на ніч на проблемні місця.

Прикладайте до наростів на шкірі листя подорожника, попередньо розминаючи їх або дрібно нарізаючи ножем.

Видалити папіломи допоможе рослина, здавна відома своїми унікальними лікувальними властивостями – алое. Кілька його листя на пару днів покладіть в холодильник, потім дістаньте, розріжте вздовж і прикладіть м’якоттю до проблемних ділянок, залишивши на ніч. Повторюйте цю процедуру щодня до покращення та нормалізації стану.

Спробуйте використовувати білок курячого яйця, щодня наносячи його на бородавки.

Кожен день на ніч накладайте на папілому кашку, приготовлену з сирої картоплі.

Кілька порад:

Перш ніж намагатися вивести папіломи, слід з’ясувати, що ви маєте справу саме з цими новоутвореннями. Для цього зверніться до фахівця (дерматолога), щоб він поставив вам точний діагноз і порадив ефективне і безпечне лікування.
Ні в якому разі не намагайтеся самостійно відривати і тим більше зрізати папіломи! По-перше, це може спровокувати інфікування тканин і сепсис. По-друге, після грубого механічного впливу і пошкодження може початися процес переродження.
Якщо при використанні народного або спеціалізованого засобу у вас виникло нестерпне печіння, то негайно ретельно змийте склад.
Краще всього починати місцеве лікування після загальної терапії, тобто прийому призначених спеціалістом імуномодулюючих засобів. Тоді ви точно зможете видалити всі новоутворення і забути про них надовго.

Поділись


Новини партнерів