Скандал в олімпійській збірній Норвегії: спортсмени відмовилися від «неонацистської» форми

Команда норвезьких лижників відмовилася одягати офіційну олімпійську форму через візерунки на светрах. Дизайнери, які хотіли акцентувати на історичних норвезьких мотивах, вирішили прикрасити олімпійську форму давнім письмом – рунами. Однак, виявилося, що ці символи активно використовують неонацисти.

Офіційну олімпійську форму норвезьких гірськолижників представили, ще у жовтні. Дизайнери, які її створили, намагалися підкреслити єдність історії Норвегії – від епохи вікінгів до сучасних часів. Візерунки на светрах олімпійців містять, зокрема, літери давнього рунічного письма.

Суперечки викликав знак «Т», що символізує бога війни й перемоги Tюра.

Цю руну використовують норвезькі неонацистські організації.

Компанія, що випускала светри, відкинула всі звинувачення в пропагуванні неонацизму.

«Неонацисти зазвичай марширують з норвезьким прапором у руках. Чи це означає, що ми повинні припинити використовувати його?», – риторично запитує представник компанії, що займалася створенням форми Хільда ​​Мідтель.

Вона підкреслила, що колекція не буде вилучена з продажу.

«Ми вирішили не відкликати колекцію. Руни є частиною нашої історії. Вони, як і колись, використовуються в нейтральному контексті не тільки в музеях, присвячених культурі вікінгів. Варто пам’ятати, що руна, яка спричинила такий резонанс, це всього лише стрілка, яку використовують у різному контексті», – підкреслила Мідтель в інтерв’ю норвезькій газеті «Dagbladet».

Проте команда норвезьких гірськолижників вирішила бойкотувати светри і відмовилася носити офіційну форму національної олімпійської збірної.

Поділись


Магазин