Користь і шкода квасолі: кому рекомендується включати її в раціон

Вересень – час збирання квасолі. Кому особливо корисно її їсти, а кому краще утриматися від безконтрольного вживання цього представника бобових

У квасолі, як і у всіх бобових, стільки білка, що це сімейство назвали м’ясом рослинного світу. Також в ній є амінокислоти, вітаміни, мінерали та інші корисні і важливі для нормального функціонування людського організму речовини. А в чому полягає її особлива користь, кому можна і потрібно їсти квасолю, а кому краще утриматися від цього бобу?

користь квасолі

Відразу скажемо те, що цікавить багатьох жінок: користь квасолі для схуднення величезна. Вона входить в дозволені продукти в списку безлічі дієт. З її допомогою чудово очищається організм, виходять токсини і шлаки, кишечник отримує таку необхідну йому клітковину. Причому це відноситься як до білої, так і червоної, так і до спаржевої квасолі. Використовуйте будь-яку на ваш вибір, щоб ефективно знижувати вагу.

Червона квасоля

Вона дуже корисна діабетикам. У ній міститься аргігін, який синтезує сечовину і активно бере участь в обміні азоту, знижуючи рівень цукру в крові людини.

Серед вітамінів квасолі є А, В, C, К, PP, Е, а мікроелементів – калій, фосфор, магній, йод, залізо. Вона рекомендована для дієти при залізодефіцитній анемії.

Білок квасолі засвоюється швидко і майже повністю завдяки вмісту тирозину, лізину, метіоніну. За своїм складом він максимально близький до червоного м’яса. Це незамінний продукт для вегетаріанців.

Шкода квасолі: протипоказання

Біла квасоля

Однак, як і будь-якого іншого продукту, у квасолі є свої протипоказання. Вона не підходить для сироїдів, так як потребує термічної обробки. У сирому вигляді її боби занадто агресивні, а також містять деякі отруйні речовини, які, втім, легко руйнує висока температура.

Читай також: Лікарі повідомили про найпростіший засіб від підвищеного тиску

Боби квасолі викликають метеоризм, тому, людям, схильним до газоутворення, потрібно уважно знати міру. А якщо ти все таки вирішила сісти на квасолеву дієту, то приготуй боби самостійно, так як в консервовану квасолю часто додають тваринний жир для розм’якшення і смаку, а це не завжди корисно і значно збільшує калорійність.

Джерело

Поділись


Новини партнерів