Як і коли правильно пити чай: до або після їди

Важко уявити собі день без випитої чашки чаю. Особливо актуальна потреба в зігріваючому напої в холодну пору року. Чай – це не тільки можливість зігрітися, але й помедитувати, зняти стрес і втому.

За чашкою чаю ми спілкуємося з дорогими й улюбленими людьми, ведемо переговори. На чай ми запрошуємо коханих, чаєм з солодощами зустрічаємо гостей. Чорний чай прекрасно бадьорить, зелений чай тонізує і сприяє схудненню. Але важливо знати, коли потрібно пити чай, щоб принести організму тільки користь, не поправитися і не нашкодити шлунково-кишковому тракту.

Якщо пити чай перед їжею …

Вміщені в чаї речовини призводять до розрідження слини, і, якщо пити чай перед їжею, смакові рецептори в роті не зможуть правильно передати смак їжі, вона може здатися позбавленою смаку. Крім того, розріджена слина не може нормально сприяти процесу травлення. Тому пити чай слід хвилин за 20 до того, як сідати за стіл, – за цей час слина повністю відновить всі свої функції. Є думка, що чай перед їжею корисно пити тому, що він притупляє відчуття голоду і насичує. Але чи варто це того, щоб піддавати організм небезпеки, засмічуючи шлунково-кишковий тракт погано перевареною їжею?

Що буде, якщо випити чай відразу після трапези?

Пити чай відразу після рясного обіду теж не слід, фахівці радять зробити перерву на 20-30 хвилин і дати можливість шлунково-кишковому тракту хоч трохи засвоїти їжу. Справа в тому, що дубильні речовини які містяться в чаї перешкоджають швидкому засвоєнню їжі в організмі. Особливо це стосується білків.

Пити чай після їжі не слід ще й тому, що він знижує концентрацію шлункового соку, що також не сприяє гарному травленню. Розпивання чаїв з тістечками відразу ж після основного блюда – жахливий стрес для організму. Метаболізм сповільнюється, а зайві кілограми відкладаються на боках.

А що кажуть китайці?

Ритуал чайної церемонії в Китаї ніяк не пов’язаний з прийомом їжі. У Піднебесній вважають, що чай слід пити окремо від їжі, але ні в якому разі на порожній шлунок. На батьківщині чаю з давніх часів існує правило «не пити чай на порожнє серце». Підтвердили це правило дослідження сучасних вчених.

Нехай чаювання приносить вам не тільки задоволення, але і користь. Скористайтеся цими порадами, щоб залишатися стрункими, здоровими і красивими!

Джерело

 

Поділись


Новини партнерів