11 чарівних фраз, які повинна чути кожна дитина

306

Серед тисячі слів, які ми говоримо своїм дітям, є кілька, від яких вони стають сильнішими, розумнішими, добрішими і впевненішими в собі.

У цій статті ми підібрали для вас 11 фраз, які сприяють гармонійному розвитку дітей та просто роблять їх щасливими.

1. Це велике щастя, що ти у мене є

Діти неусвідомлено тестують нас своєю поведінкою: «А ти будеш любити мене, якщо я буду поганим?». Відповідь має бути однозначною: «Звичайно буду! Щастя, що ти у мене є. Якби я могла вибирати з усіх дітей на світі – я б вибрала саме тебе». Так закладаються основи здорової психіки.

2. Я люблю тебе

Ці три чарівних слова по-справжньому важливі для здорового розвитку маленького чоловічка. Важливо підкріплювати свої слова реальними діями: проводити час разом, гратися, сміятися і дуріти, пускати мильні бульбашки і обіймати свого малюка, обговорювати його проблеми, підтримувати в разі потреби.

3. Я помічаю і ціную твої успіхи

«Ось це так! Кімната чиста!», «Ух ти! Постіль застелена!», «Молодець – акуратно склав свій одяг!»- подібні фрази допомагають дитині відчути вашу підтримку і віру в неї і дають зрозуміти, що її зусилля оцінені належним чином. А ще, будь-яке «позитивне підкріплення» викликає приємні почуття і позитивні емоції, що призводить до одобреної батьками поведінки і в подальшому.

4. Пробач мене. Мені шкода

Всі ми живі люди. І всі ми можемо помилятися і бути не праві. Важливо мати мужність визнавати свої помилки і просити вибачення у своїх дітей. Цим ми даємо їм зрозуміти, що цінуємо і поважаємо їх. А ще підносимо урок того, що, якщо був не правий, треба попросити вибачення і більше так не чинити.

5. Не бійся негативних емоцій

Придушення негативних емоцій призводить до формування неврозів і виникнення психосоматичних захворювань. Дитина має право сердитися. Вправі сумувати через втрачену іграшку або плакати, коли боляче. Заборона на прояв негативних почуттів – це заборона на те, щоб бути самим собою, бути спонтанним.

Наше завдання як батьків – навчити малюка виплескувати свої емоції без нанесення шкоди кому-небудь.

6. Сміливий той, хто вміє долати свій страх

Важливо дати зрозуміти малюкові, що просто неможливо нічого не боятися. Всі на світі чогось бояться, і сміливий не той, хто не боїться, а той, хто вміє долати свій страх. Якщо малюка щось лякає, ви можете поділитися з ним своїми власними спогадами та досвідом того, як вчилися справлятися зі своїм страхом.

7. Прислухайся до себе – чим би ти хотів зараз зайнятися?

Надаючи дитині право вибору, ми вчимо її прислухатися до себе і не боятися відхиляти пропозиції, які йдуть врозріз з його переконаннями, бажаннями, інтересами. Діти, яким постійно вказують, виростають пасивними, залежними і легко керованими чужим авторитетом.

Вимагаючи беззаперечного підпорядкування від дитини, подумайте на 20 років вперед. Ви дійсно хочете, щоб, ставши дорослим, вона усьому підкорялася, не намагаючись відстоювати свою позицію?

8. Пам’ятаєш, як ти впорався з …

Нагадуючи дитині про її минулі успіхи, ви зміцнюєте її у власних силах, допомагаєте їй усвідомити свій досвід успіхів і перемог.

9. Помилки – це нормально!

«Нічого страшного, спробуй ще раз», «Я вірю в тебе!», «З першого разу ні в кого не виходить», – так потрібно говорити дитині в разі невдачі, навіть якщо вона здається серйозною (дитина отримала «2» за контрольну, програла на змаганнях і т. д.).

Для будь-якої людини важливо мати право на помилку. У дитини має сформуватися розуміння того, що кожен успішний чоловік робив помилки і що помилки допомагають сформувати наполегливість, терпіння і інші важливі якості.

10. Що ти зараз відчуваєш?

«Що ти зараз відчуваєш?», «Як пройшов твій день?» – такі питання, по-перше, сприяють появі емоційної близькості між батьками і дитиною. По-друге, формують її здатність формулювати свої думки. Але, головне, дозволяють дитині бути досить чуйною і уважною по відношенню до самої себе.

11. Ти сам зробив це!

Батькам часто властиво вживати займенник «ми» по відношенню до своєї дитини: «Ми вже поповзли», «Ми ходимо в садок», «Ми скоро перейдемо до другого класу». У дитячому віці відчуття мами і дитини як єдиного цілого є дуже корисним для розвитку малюка і навіть необхідним для його виживання. Однак надалі це гальмує його розвиток і перешкоджає психологічному відділенню дитини.

Дитині важливо розуміти те, що вона може опиратися на себе. Психологи переконані: мета виховання – навчити дитину бути досить хорошим батьком самій собі. І перший крок до цього починається з займенника «ти».

Джерело

Поділись


Магазин