Дивани в інтер’єрі вітальні

Диван – це центр вітальні. На ньому розташовуються гості для бесід, члени сім’ї – для перегляду телевізора або ігор. Диван повинен бути не тільки комфортним, але і привабливим, щоб доповнювати і гармонійно підкреслювати інтер’єр вітальні. Сьогодні існує безліч інтернет магазинів, які пропонують величезний вибір диванів. Для прикладу на http://interia.com.ua ви зможете підібрати меблі на свій смак за важливим на сьогодні критерієм “ціна-якість” А ми підготували важливі параметри, на які варто звернути увагу при виборі дивану.

Напівкруглий диван
Різновид кутового дивана – напівкругла модель з відсутністю гострих кутів. Вона не менш функціональна, ніж її попередник, при цьому виглядає більш нестандартно і помітно, що може стати родзинкою сучасного інтер’єру вітальні. Напівкруглий диван можна розташувати перед домашнім кінотеатром або каміном, зробивши його центром композиції. Щоб така модель виглядала в вітальні гармонійно, повторіть в інтер’єрі ще раз напівкруглу лінію, і диван не буде виглядати “білою вороною” серед гострих кутів. Якщо не хочете експериментувати, то розташуйте диван біля стіни або в кутку за традиційним методом.

Для просторої вітальні
Для початку необхідно визначитися з розмірами кімнати. Якщо площа вітальні досить велика, то доречним буде величний диван відповідних габаритів. Зверніть увагу на кутову модель: вона згладжує кути кімнати і підходить для просторих приміщень. Найчастіше кутові дивани оснащені різноманітними доповненнями, наприклад, столиком, підставкою і навіть міні-баром. Складно уявити більш підходящі меблі в вітальні для великої родини і для тих, хто любить приймати у себе гостей.
Ще один варіант для просторих віталень – два дивана невеликих розмірів. Їх можна розташувати один навпроти одного, якщо ви дотримуєтеся принципу симетрії при розстановці меблів. Особливо часто таку розстановку використовують у вітальні класичного стилю. Або можна поставити їх буквою «Г», імітуючи кутовий диван. Не обов’язково приставляти дивани впритул до стіни, у випадку просторої вітальні більш оригінально виглядатимуть дивани посеред кімнати. Але такий варіант підійде лише тим, у кого немає нестачі вільного простору. Не забувайте залишати площу 1-1,5 метра на проходи.

Для маленької вітальні
Для вітальні скромних розмірів вибирайте такі ж мініатюрні дивани. Важлива відповідність: в маленькій кімнаті громіздкий диван буде виглядати не до місця, і, до того ж, займе зайву площу, яку можна використовувати більш раціонально. Маленькі дивани теж не обділені функціями: розкладний диван для вітальні стане в нагоді під час довгих візитів друзів, крім того, зручно мати диван з відсіками для зберігання постільної білизни. Ще один секретний прийом для маленьких приміщень – меблі світлих відтінків. Класичний білий, ніжний беж, рожевий, сірий, колір слонової кістки і ще безліч варіацій відмінно підійдуть в якості кольору дивана власникам скромної вітальні.

Для прямокутної вітальні
Прийнято вважати, що еталонна форма вітальні – квадрат. Але, звичайно ж, далеко не завжди зустрічаються кімнати з такою геометрією. Якщо ваша вітальня має витягнуту прямокутну площу, то «вирівняти» її допоможе диван, розташований біля меншої стіни. Для вітальні такої форми також часто використовують зонування; в цьому випадку диван, встановлений поперек кімнати в центрі, може стати своєрідною перегородкою, що розділяє зону відпочинку і їдальню або робочу зону. Тут же можна застосувати вже згаданий вище г-подібний диван укупі з кавовим столиком посередині м’якої групи. Для вітальні витягнутої форми підходящою буде асиметрична розстановка меблів.

Оббивка виробу

Другий за значимістю пункт, після габаритів, при виборі дивана в інтер’єр вітальні – його оббивка і фактура. Тут багато чого буде залежати від особистих переваг і цінового діапазону. Не секрет, що натуральні матеріали найбільш довговічні і практичні, але коштуватимуть більше своїх штучних побратимів. Найбільш якісними матеріалами для оббивки дивана вважаються флок, велюр, шеніл. Оббивка з флоку легко чиститься і підходить для господарів з домашніми тваринами, проте цей матеріал не такий зручний для сну. Велюр дуже м’який і затишний, але вибагливий у догляді. Ворсистий шеніл довговічний і має багатий вибір кольорів. Також для оббивки диванів використовується жакард, бавовна, шерсть, мікрофібра, тефлонова тканина. Кожен матеріал має свої переваги й недоліки, тому відповідально підійдіть до вибору дивана в інтер’єр вітальні.

Безперечно, шкіряний диван – фаворит для будь-яких господарів. Натуральна шкіра зносостійка, а що вже говорити про її зовнішній вигляд: шкіряний диван зробить шикарним навіть простий непоказний інтер’єр вітальні. Однак його ціна «кусається», та й буде дуже прикро, якщо диван зіпсують домашні тварини або маленькі діти. Тому багато хто воліє надавати перевагу диванам зі штучних замінників шкіри, які часто зовні нічим не поступаються оригіналу. Але, звичайно, варто вибирати більш дорогі аналоги, якщо не хочете, щоб диван дуже швидко потріскався і став непридатним.

Відтінок дивана

Колір дивана – третя складова при виборі відповідної моделі. Тут все повністю залежить від дизайну вітальні і загального стилю. В інтер’єрі стриманих тонів сміливо і небанально буде виглядати яскравий диван. Продублюйте його колір ще в декількох деталях, і отримаєте ефектну обстановку. Пастельну гаму інтер’єру добре доповнить сірий, коричневий, синій або чорний диван. Головне, колір дивану не повинен збігатися з відтінком стін, підлоги і стелі, інакше все оформлення зіллється в одну велику пляму і втратить привабливість. Не бійтеся білого дивану: вже давно придумані знімні чохли, які полегшують чистку. До того ж, білий колір впишеться в абсолютно будь-яку гаму і стиль.

Диван-ліжко

Коли вітальня виконує ще й функцію спальні (якщо це квартира-студія, наприклад), то до дивану виставляються особливі вимоги. Він повинен бути не тільки красивим, що доповнює інтер’єр вітальні, але і зручним. Опирайтеся на ті розміри, що дозволяє площа кімнати, а також звертайте увагу на механізм трансформації: диван повинен без зайвих зусиль складатися і розкладатися, при цьому не скрипіти. Наповнювач і оббивка теж досить важливі: м’який затишний диван з натуральний наповнювачем буде комфортним і для сидіння, і для сну, а якісна та проста в догляді оббивка забезпечить дивану довгий термін експлуатації.

Головне – цілісність

Навіть найдорожчий і розкішний диван, неправильно підібраний до інтер’єру вітальні, може зіпсувати все оформлення. Наприклад, диван на вигнутих ніжках з жакардовою оббивкою підійде для стилю класика і модерн, але ніяк не для сучасних напрямків. В мінімалістичних інтер’єрах найбільш гармонійно виглядатимуть низькі м’які дивани з великими подушками. А для стилю кантрі і прованс буде доречною компактна модель з ніжною квітковою оббивкою. Вибирайте диван як лаконічне доповнення до вашої вітальні, і тоді інтер’єр буде сприйматися цілісно і створювати найприємніше враження.

Поділись


Новини партнерів