Чотири причини додати в раціон більше вітамінів

Вітаміни та мінерали необхідні кожній людині незалежно від способу життя і роду діяльності. Але є періоди, коли потреба в корисних речовинах збільшується.

Давно відомо, що без вітамінів нормальна життєдіяльність людського організму неможлива. Головними джерелами вітамінів і мінералів є продукти харчування: свіжі овочі, фрукти, крупи, риба, нежирне м’ясо, молочні і кисломолочні продукти. Ми розповімо, коли організму необхідна додаткова підтримка.

Під час застуди

Під час грипу та простудних захворювань медики рекомендують приймати вітамін С. Справа в тому, що він стимулює здатність імунної системи виділяти лейкоцити і інтерферони, тим самим покращуючи опірність організму інфекційним хворобам.

При ГРВІ також будуть корисні вітаміни А і D: вітамін А не дозволяє вірусам впроваджуватися в клітини завдяки посиленню місцевого імунітету слизових оболонок, а вітамін D знижує сприйнятливість до респіраторних захворювань.

При несприятливій екологічній обстановці

Вітамін B3 ефективно бореться зі смертельними інфекціями. Регулярне вдихання забрудненого повітря призводить до збільшення в організмі кількості вільних радикалів, які активують процес старіння і розвиток злоякісних новоутворень. Щоб знизити шкідливий вплив, додай в раціон вітамін Е, який володіє потужними антиоксидантними властивостями. Він міститься в рослинних оліях, зелених бобах, зеленому горошку, кукурудзі, пшениці, вівсі та шипшині.

Під час підвищених навантажень

Дефіцит сну, дієти, підвищені фізичні та розумові навантаження – все це збільшує потребу організму у вітамінах та інших корисних речовинах. У боротьбі зі стресом тобі допоможуть вітаміни А, С, Е, групи В, фолієва кислота і і омега-3 поліненасичені кислоти.

У дитячому і літньому віці

Через високі енерговитрати, необхідні для нормального росту дитячого організму, життєво важливі речовини витрачаються дуже швидко і вимагають постійного поповнення. А літнім людям вітаміни допоможуть краще справлятися із захворюваннями серцево-судинної системи, проблемами з опорно-руховим апаратом, ослабленням імунітету і погіршенням зору.

Поділись


Новини партнерів