9 ранніх симптомів того, що цукор руйнує ваше здоров’я

Багато хто з нас вживає його надто багато і навіть не знаючи про це! І ось чому!

Більшість людей визнають, що вони вживають цукор щодня і не контролюють кількість цукру, що з’їдається за день. Ви підсолоджуєте свій чай або каву, вживаєте солодощі (до складу, яких входить велика кількість цукру),  цукор також є присутнім інших продуктах харчування, особливо в перероблених.

Основними джерелами цукрів є: газовані напої; цукерки; торти і випічка; печиво; молочні десерти і фруктові напої.

У багатьох випадках цукор може бути присутнім в солоній їжі, і ми навіть не здогадуємося про це. Тому не дивно, що багато хто з нас споживає надто багато цукру і навіть не знаючи про це.

У цьому сенсі важливо зрозуміти симптоми надмірного споживання цукру, який повільно руйнує наше здоров’я. Якщо у вас є ці симптоми, то скорочення вживання цукру, може значно поліпшити ваше самопочуття і запобіжить розвитку багатьох захворювань.

1. Втома
Цукор створює ілюзію збільшення енергії і відновлення сил. Коли цукор в крові падає, ви відчуєте раптову втому.

Щоб відновити сили і отримати задоволення, ми ласуємо чим-небудь солодким. Але замість цього варто додати у свій раціон більше клітковини і білку.

Ці поживні речовини забезпечують справжню енергію. Оскільки волокно і білок займають більше часу, щоб організм їх засвоїв і ви відчуватимете ситість і енергію набагато довше.

І ці поживні речовини не викликають енергетичних сплесків. Вибирайте продукти, багаті білками, такими як яйця, курка, овочі, цілісні зерна, горіхи, насіння і фрукти.

2. Проблеми зі шкірою
Вживання занадто великої кількості цукру позначається на стані вашої шкіри. Ті, хто чутливий до підвищеного інсуліну, часто мають проблемну шкіру . Результатом цього можуть бути вугри, підвищена жирність шкіри, почервоніння на шкірі, свербіж або інші проблеми з шкірою.

3. Постійне бажання їсти солодощі
Позбавитися від цукрової залежності дуже важко, але можливо! Якщо ваше тіло зазвичай отримує велику кількість цукру, то розвивається стійка залежність. Зменшуйте кількість вживаного цукру поступово, замінюючи його корисними солодощами, наприклад: родзинками, курагою, фініками, солодкими фруктами і ягодами.

4. Перепади настрою
Нова доза цукру може створити невеликий вибух енергії, і несподівано ви відчуєте поліпшення настрою.

Коли енергія знову опуститься, ви відчуваєте примхливість і роздратування. Ось чому так хочеться отримати знову цей сплеск енергії, але це просто тимчасове задоволення і воно не творить дива для вашого настрою. Чим більше і частіше ми вживаємо солодощі для підняття настрою, тим частіше ми почуваємо себе погано: знесилення, апатія, примхливість, безсоння, роздратування.

5. Підвищення ваги
Не треба надто багато думати, щоб зрозуміти, як на нашу фігуру впливає вживання великої кількості цукру. Ймовірно, результат буде находитися в ділянці нашого живота. Врешті-решт, тіло повинне кудись сховати його надлишок і він зазвичай залишається на животі.

Якщо ви почнете зменшувати кількість вживаного цукру, ви зупините збільшення ваги і вам не знадобитися купувати новий одяг на розмір більше.

6. Карієс
Стоматологи попереджають, що цукор може зруйнувати ваші зуби. Це один з видатних винуватців дегенерації зубної емалі.

Цукор не треба повністю виключати з раціону. Вам просто треба вживати цукор, який є здоровим, включаючи йогурти, молоко, горіхи, сухофрукти і свіжі фрукти.

7. Постійна забудькуватість
Цукор часто звинувачують в появі забудькуватості і безсоння. Щоб функціонувати належним чином, мозок покладається на постійну наявність глюкози в крові.

Стабільність – ключове слово. Раптовий сплеск цукру в крові, що супроводжується швидким падінням енергії, може створити дисбаланс в діяльності мозку.

8. Солодощі втрачають свій смак
Смакові рецептори – це наші датчики, які повідомляють мозок про те, що ми їмо. Занадто велика кількість вживаного цукру може розбалансувати діяльність цих смакових рецепторів. З часом вони не дають нам такого ж задоволення від улюблених солодощів.

9. Депресія
Споживання занадто великої кількості цукру може бути пов’язане з депресією. Це може викликати запалення в організмі і головному мозку. Дослідження показують, що у пацієнтів з клінічною депресією спостерігається більш високий рівень запалення мозку.

Страшно, чи не так? Проте при заміні цукру на корисні солодощі, можна уникнути більшості шкідливих наслідків від надмірного вмісту цукру в крові.

Джерело

Поділись


Новини партнерів