Чому не варто працювати у ночі?

Якщо на годиннику вже за північ, а вам треба доробити проект чи тому подібне. Розраховуєте, що вранці встанете раніше, встигнете на тренування і роботи буде менше, то ви глибоко помиляєтеся. Адже людський мозок працює не так, як вам хотілося б. І після безсонної робочої ночі, вранці роботи буде ще більше. Для вашого мозку – так точно. Тому що чотиригодинний сон нагадає про себе головним болем, уповільненою реакцією, втратою уваги.

Що недосипання робить з організмом?

Усього одна безсонна ніч впливає на імунну систему приблизно так само, як стрес. Недосипання знижує концентрацію білих кров’яних тілець, тому ви стаєте уразливими для інфекції.

Одна безсонна ніч підвищує артеріальний тиск. Якщо ви страждаєте гіпертензією, то навіть половина ночі без сну підвищить тиск (через збудження нервової системи).

Під час сну працює ендокринна система, активізуються гормони, що відповідають за ріст, терморегуляцію, а недосипання підриває ці процеси. Заодно змінюється циркуляція гормонів, що відповідають за відчуття ситості: лептину та греліну. Це призводить до постійного голоду і непомітного збільшення ваги.

Тиждень невеликого недосипання (шість годин сну на день — це вже недосипання, а зовсім не норма) підвищує виробництво протизапальних білків цитокінів, через що може порушитися робота серцево-судинної і нервової систем.

Тиждень шестигодинного сну порушує транскрипцію генів, що відповідають за роботу циркадних ритмів, обмін речовин і оксидантний стрес.

Джерело

Поділись


Новини партнерів