6 причин терміново записатися до мамолога: ранні симптоми раку грудей

Кожній жінці потрібно взяти за звичку раз на місяць самостійно проводити огляд молочних залоз . Робити це найкраще в проміжок між 5 і 12 днем менструального циклу. В цей же період відвідують УЗД, якщо виникли якісь підозри. Якщо власний огляд не виявив проблем, то УЗД можна робити раз на рік жінкам до 30 років і раз на півроку тим, хто старше 30. А що повинно насторожити тебе при самостійному огляді? Ми знайшли 6 ознак, які повинні спонукати записатися до мамолога. І чим швидше, тим краще.

Зміни шкірного покриву

Зверни увагу, що шкіра на твоїх грудях дуже тонка. Вона навіть тонше тієї, що на обличчі. Тому якомога менше навантажуй і травмує її. Надмірно активна пальпація при самоперевірці може привести до мікротравм і пошкоджень проток молочних залоз. Будь обережна і ніжна.

Самостійне дослідження грудей

Насторожити тебе повинно роздратування і почервоніння, які не проходять більше 7 днів, навіть на тлі прийому антигістамінних препаратів. Будь-яка пляма, яка занадто довго є на твоїх грудях, має викликати підозру і бажання звернутися до фахівця.

зміни ареоли

Пігментована ділянка шкіри навколо соска повина мати ту ж структуру, що і шкіра, не бути ущільненою, роздутою або частково змінившою колір. На здоровому ареолі немає висипу або інших пошкоджень. Тільки під час вагітності і протягом декількох місяців після пологів ареола може змінити відтінок, стати темніше, насиченішим. Припустима зміна кольору при прийомі гормональних контрацептивів. Але в будь-якому випадку, якщо тебе турбує зміна відтінку, проконсультуйся з цього питання з маммологом. І, звичайно, на прийом потрібно йти, якщо ареола змінила свою форму або щільність.

деформації соска

Зміна форми, розміру соска, поява ущільнень, роздратування, лущення – все це говорить про те, що потрібно записатися до фахівця. Якщо тебе турбують втягнуті соски, особливо після закінчення грудного вигодовування, то знай – ці зміни фізіологічні. Однак в 5% випадків це вірна ознака запального процесу. Сходи на консультацію, щоб виключити потрапляння в цей відсоток.

Виділення з соска і ареоли

рак грудей

Запам’ятай: нормальні виділення можуть бути тільки під час вагітності та при грудному вигодовуванні. Якщо ти не в положенні, а годувати грудьми давно кинула, будь-які виділення повинні насторожити. А особливо, якщо вони мають неприємний запах. Це означає, що до мамолога слід записатися «ще вчора».

сверблячка

Це частий сигнал того, що всередині грудей відбувається запальний процес. Зазвичай він зачіпає молочні протоки, які сверблячкою реагують на нього. У цьому випадку варто відвідати не тільки мамолога, а й гінеколога, щоб ці фахівці провели огляд кожен зі своєї точки зору.

Читай також: Основна причина жіночих смертей – не рак

біль

Більшість жінок, відчувши біль у грудях, відразу ставлять собі смертельний діагноз. Однак онкологи з сумом відзначають, що в більшості випадків рак проходить безсимптомно , тобто, не болить. В іншому випадку його можна було виявити набагато раніше і врятувати багатьох. Біль в грудях – швидше ознака мастопатії, наслідок носіння незручного бюстгальтера, симптом овуляції, показник на підвищений пролактин. Це все вимагає контролю фахівця, але абсолютно не страшно.

Джерело

Поділись


Новини партнерів