Очищення питної води неефективне і шкідливе для здоров’я

Навіть в самій, здавалося б, чистій воді можна знайти мільйони бактерій. На думку вчених, варто відмовитися від ідеї тотального очищення, адже деякі бактерії позитивно позначаються на здоров’ї людини.

Латгард Раскін з Мічиганського університету констатує: широка практика тотального очищення води за допомогою хлору і інших хімікатів майже безрезультатна. Використовуючи сучасні технології, нереально повністю прибрати мікроорганізми з води. Зате можуть віддалятися корисні бактерії.

Наприклад, нітрати, які забруднюють питну воду, можливо перетворити в нешкідливий азот за рахунок використання деяких бактерій. Тому, стимулюючи зростання даних мікроорганізмів, вийде, навпаки, підвищити якість і безпека питної води.

Ці пропозиції підкріплені статистикою. Фахівці вивчали бактеріальну ДНК у питній воді з Анн-Арбор. Метою аналізу було виявлення конкретних бактерій у воді, факторів, що впливають на бактеріальне співтовариство.

Виявилося, трохи змінивши кислотність води в ході її фільтрації або навіть змінивши метод очищення самих фільтрів, можна допомогти корисним бактеріям витіснити шкідливі.
Новости Ю

Поділись


Новини партнерів