Факти про те, що відбувається з організмом людини, якщо пити каву кожен день

Якщо вірити статистиці, 54 відсотки людей старше 18 років п’ють в середньому 3,1 чашки кави в день. І в той час, як противники цього ароматного напою стверджують, що це шкідливо для здоров’я, його шанувальники впевнені, що це не так. У цьому огляді зібрані факти, які допоможуть зрозуміти, що ж відбувається з організмом людини, яка щодня п’є каву, насправді.

На додаток до профілактики захворювань, вміст кофеїну в каві безпосередньо корелює з впливом на мозок людини. Ці ефекти особливо помітні при низькому рівні споживання (близько 75 мг). За словами Уізерспун, «кофеїн асоціюється мозком з позитивними діями, включаючи поліпшену розумову активність і увагу, а також допомогу в концентрації і поліпшений настрій». Через поліпшення настрою і, в кінцевому рахунку, зниження депресії, згідно з даними дослідження, кава знижує ризик самогубства. За підсумками дослідження, проведеного в Гарвардській школі охорони здоров’я в 2013 році, було виявлено, що у тих, хто випивав від двох до трьох чашок кави в день, ризик самогубства був знижений на 45%.

З моменту відкриття кави людьми (яке, як кажуть, сталося в Ефіопії, коли пастух помітив, що його коза, випадково проковтнула невідомі ягоди і стала енергійнішою) наука домоглася великих успіхів щодо цього напою. Сьогодні середньостатистична людина отримує більшу частину своїх антиоксидантів саме від кави. З огляду на цей факт, якщо пити чорну каву кожен день, то людина цим фактично зменшує свої шанси на розвиток певних захворювань. За словами консультанта-дієтолога Бет Уізерспун, «помірне вживання кави (3-5 чашок в день) впливає на зменшення смертності від різноманітних причин, зниження ризику розвитку діабету типу 2, хвороби Паркінсона, деменції, цирозу і недоумства». Експерти навіть назвали каву «чудодійним препаратом» через його чудову здатність запобігати таким захворюванням. Однак, експерти відзначають, що переваги кави найкраще досягаються при вживанні чорної кави без цукру.

Спортсменам, які люблять каву, явно пощастило. За словами Уізерспун, «повністю натуральний кофеїн в каві впливає на поліпшення фізичних характеристик, особливо в разі аеробних вправ або вправ на витривалість. Кількість кофеїну, рекомендована для поліпшення продуктивності, становить 2-6 міліграмів на кілограм маси тіла. В кінцевому рахунку, кофеїн може підвищити ефективність під час тривалих і короткострокових тренувань. Кофеїн також реагує з рецепторами в головному мозку, «відключаючи» ту частину, яка розпізнає аденозин, хімічну речовину, що викликає втому. У цьому сенсі, він зменшує відчуття втоми, а також знижує біль. Здатність кофеїну збільшувати концентрацію і увагу також допомагає в успішних тренуваннях.

Хоча позитивний вплив кофеїну на пильність, увагу, концентрацію і настрій не є чимось новим, недавно відкрили його здатність покращувати пам’ять. Згідно з даними дослідження, опублікованого в журналі Nature Neuroscience, «кофеїн підсилює консолідацію довгострокових спогадів у людей». Важливо відзначити, що збільшення кількості кофеїну не обов’язково призведе до кращих результатів і не завжди матиме позитивний вплив на продуктивність.

Тепер перейдемо до недоліків.

По-перше, якщо вживати занадто багато кави, то деякі люди можуть відчувати негативні побічні ефекти, такі як тривога, паніка, неспокійний сон, безсоння і залежність від кофеїну. За даними Американської кардіологічної асоціації, «у деяких людей, які отримують кофеїн, може спостерігатися «кофеїнова ломка» через 12-24 годин після прийому останньої дози кофеїну». Найбільш помітним симптомом є головний біль. А в разі передозування можливі навіть смертельні випадки. Дослідження також показують, що смертельна доза кофеїну, споживана протягом одного дня, становить 100 чашок об’ємом 250 мл. Ця кількість може варіюватися у різних людей.

Якщо вас турбує рівень холестерину, то варто двічі перевірити, як заварюється ваша кава. Якщо хтось користується френч-пресом, перколятором або вважає за краще пити еспресо, тоді в його каві є значно більша кількість кафестолу, в порівнянні з тими, хто використовує паперовий фільтр або розчинну каву, що змушує підніматися рівень холестерину ліпопротеїнів низької щільності (LDL) . Причиною цього є здатність фільтра відокремлювати кави від масел, що підвищують рівень холестерину.

Нарешті, кава може викликати підвищення артеріального тиску. Як правило, це збільшення є короткочасним і не призведе до негативних наслідків в довгостроковій перспективі. Регулярне вживання кави не має шкідливого впливу на кровоносні судини.

Джерело

 

Поділись


Новини партнерів