Як перестати набирати вагу

Не варто впадати у відчай – це лихо можна виправити. Експерти впевнені: достатньо трохи змінити звички і спосіб життя – і ви не тільки перестанете набирати вагу, але і скинете кілька зайвих кілограмів!

Перш за все, існує кілька основних причин збільшення у вазі. По-перше, з віком наше тіло змінюється. Ви ледь можете влізти в улюблену пару штанів, яку раніше без зусиль зашпиляли? Ця ситуація знайома багатьом жінкам. Більшість людей старше тридцяти років непомітно набирають зайву вагу.

По-друге, в зрілому віці більшість людей нехтують заняттями спортом і ведуть малорухливий спосіб життя, а харчуються при цьому так само, як в молодості. Поєднання процесів старіння з малорухливим способом життя і здоровим апетитом – ось головна причина поступового, але неухильного збільшення у вазі. Нарощуйте м’язову масу, щоб не набирати вагу.

Один з найбільш ефективних способів зупинити процес збільшення у вазі – прискорити обмін речовин методом нарощування м’язової маси. Експерти рекомендують з цією метою кілька разів на тиждень займатися силовими тренуваннями, щоб зберегти і збільшити м’язову масу. Також рекомендується раз в півтора-два місяці міняти програму тренувань, щоб не звикати до вправ і не розслаблятися.
Чим старшими ми стаємо, тим старанніше ми повинні стежити за своїм здоров’ям і вагою. Визначте власні проблемні фактори і знайдіть можливість регулювати споживання калорій. Не страшно, якщо ви любите солодке, – включіть в раціон невелику кількість солодощів.
Здорове харчування – це не найсуворіша дієта і вже тим більше не голодування. Достатньо просто стежити за тим, що ви кладете в рот і на тарілку.
Наприклад, якщо у вашому раціоні харчування багато простих вуглеводів, ви потрапляєте в замкнене коло: чим більше ви з’їдаєте, тим сильніше апетит. Цей парадокс пояснюється тим, що прості вуглеводи не насищають так, як, наприклад, білок і клітковина. Пакетик чіпсів, бутерброд і печиво – всі ці калорії накопичуються в організмі, в якому для них уже немає місця.
Експерти рекомендують регулярно харчуватися, зменшити розмір порцій і поєднувати калорійні продукти з продуктами з низьким вмістом жиру. І ніколи не пропускати сніданок.
Поділись


Новини партнерів