Лікар розповіла про вплив на їжу мікрохвильовки і її безпечне використання

Лікар-дієтолог Олена Мотова розповіла про перебільшену небезпеку, яку вбачають у впливі мікрохвильовок на їжу. Нагрівання в такій печі не відрізняється від смаження або запікання, стверджує фахівець.

Лікар вважає помилковою думку про те, що їжа, розігріта в мікрохвильовій печі, шкідлива для здоров’я. Медик підкреслює: обробка їжі в мікрохвильовій печі є звичайним нагріванням, воно «нічим не відрізняється від будь-якого іншого», того ж смаження або запікання. При цьому не відбувається виділення іонізуючої радіації, не вибиваються електрони з атомів, як це нерідко можна почути про роботу мікрохвильовок.

«Мікрохвилі впливають на наш організм точно так само, як і на їжу – вода, що міститься в тканинах, буде нагріватися під їх впливом», – пояснила експерт.

Мотова закликала не боятися «витоків» мікрохвиль за межі печей – цей страх безпідставний. За словами лікаря, металева сітка на дверцятах мікрохвильовок повністю блокує «просочування мікрохвиль крізь скло», та й конструкція СВЧ-пічок така, що неможливі навіть мінімальні «витоки».

Спеціаліст дала кілька порад щодо безпечного використання популярного кухонного пристрою.

  • Уважно читати інструкцію – деякі мікрохвильовки не повинні працювати порожніми.
  • Не застосовувати піч, якщо її дверцята якось пошкоджені, закривається нещільно.
  • Не вмикати піч при відкритих дверцятах.
Поділись


Новини партнерів